Logo MojaObčina.si

Radovljica

JUTRI
5°C
-5°C
SRE.
5°C
-6°C
1696

Uradni rezultati glasovanja o projektnih predlogih za participativni proračun

  • V času od 9. do 13. novembra 2020 je potekalo glasovanje o projektnih predlogih za participativni proračun "Za moj kraj" za leti 2021 in 2022. Uradni rezultati glasovanja o projektnih predlogih so objavljeni na tej povezavi.

V vsej občini je bilo razdeljenih 16.035 kod za glasovanje oz. upravičencev do glasovanja. Glasovalo je 4.847 upravičencev, kar predstavlja 30,23 odstotka vseh upravičencev, ki so oddali 8.755 glasov. Najvišja udeležba pri glasovanju je bila v območju 4, ki obsega KS Podnart, Ljubno in Brezje in je znašala 38,13 odstotka, najnižja pa v območju 2, ki obsega KS Lesce in je znašala 25,96 odstotka.

Izglasovane projektne predloge bo strokovna komisija, ki vodi postopek za dodelitev sredstev, razvrstila glede na število prejetih glasov ter jih potrdila kot izbrane, upoštevajoč razpoložljiva sredstva za posamezno območje in skladno z določili pravilnika o postopku izvedbe participativnega proračuna v občini Radovljica. Za posamezno območje se glede na izid glasovanja po vrstnem redu potrdi toliko projektnih predlogov, kolikor je razpoložljivih sredstev za določeno območje (30.000 evrov v letu 2021 in 30.000 evrov v letu 2022). Strokovna komisija bo pripravila predlog projektov za uvrstitev v proračun občine, katerega predlog bo občinski svet obravnaval na decembrski seji. Končni izbor projektov, ki bodo izvedeni, bo objavljen tudi na spletni strani občine in v Deželnih novicah.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi