Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

pretežno oblačno
Dopoldne bo večinoma oblačno, krajevne padavine v obliki ploh in posameznih neviht se bodo razširile nad večji del države. Popoldne se bodo oblaki trgali, plohe bodo manj pogoste. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 °C.
11°C | 22°C
sreda, 21.05.2018
11°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
11°C | 25°C
petek, 24.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Radovljica na Slovenskem knjižnem sejmu


KULTURA, OBČINSKE

| |
03.11.2017      8:44
A A

Radovljica na Slovenskem knjižnem sejmuDeli:

Radovljica bo kot gostujoča občina sodelovala na 33. Slovenskem knjižnem sejmu v Cankarjevem domu od 22. do 26. novembra 2017. Letos praznujemo stoletnico prve slovenske slikanice, Levstikovega Martina Krpana s Smrekarjevimi ilustracijami, zato so se organizatorji odločili, da na tokratni sejem vabi močni in samozavestni junak s knjigo pod roko.

Občina Radovljica na sejmu sodeluje kot gostujoče mesto. S ciljem, da se na sejmu predstavi čim bolj celovito in atraktivno, sta Občina Radovljica in Javni zavod Turizem in kultura Radovljica pripravila bogat in pester program, v katerem sodelujejo šole, javni zavodi, kulturna društva, gostinci in posamezniki. Vsak dan bo Radovljica izkoristila za predstavitev dediščine, značilne za občino, hkrati pa se bo predstavila tudi z bogato kulinarično ponudbo občine.

Vsak dan pester tematski program

Prvi dan sejma, v sredo, 22. novembra, se bo Radovljica predstavila kot Linhartovo mesto. Obiskovalci sejma bodo lahko sodelovali v animaciji z Linhartom, Županovo Micko in Matičkom.

Četrtek bo namenjen Kropi, zibelki kovaštva. Obiskovalci bodo imeli priložnost spoznati Kropo in tradicijo kovaštva s pravim kroparskim kovačem.

V petek se bo občina predstavila s čebelarko tradicijo. Na stojnici bo predstavljeno življenje kranjske sivke, obiskovalci bodo lahko oblikovali izdelke iz čebeljega voska in poskusili tudi različne vrste medu.

Sobota bo namenjena predstavitvi Begunj. Na sejem prihaja Ansambel Saša Avsenika, predstavljene pa bodo tudi begunjske pohodniške poti. Sodelovala bosta tudi oskrbnika Roblekovega doma, ki je bil letos razglašen za naj planinsko kočo.

Zadnji dan sejma, v nedeljo, 26. novembra, se bo Radovljica predstavila kot pristno sladka. Radovljica je v zadnjih letih postala prepoznavna kulinarična destinacije, predvsem s Festivalom čokolade, ki je vsako leto aprila, pa tudi z Okusi Radol'ce v novembru. Nedelja bo na sejmu ponudila predvsem čokolado, ki jo bodo obiskovalci lahko tudi okušali.

Poleg pestrega dogajanja na stojnici se bo Radovljica, kot gostujoče mesto, z različnimi dogodki predstavila tudi na drugih sejemskih prizoriščih. Tako na Forum odru za obiskovalce, v Debatni kavarni in odru KulinArtfest, kjer bodo vsak dan zanimivi pogovori, nastopi in kulinarična doživetja. Prireditve bodo soustvarjale šole, javni zavodi, kulturna društva, gostinci in posamezniki iz občine.  

Petkov radovljiški večer

V sklopu sejma bo v petek, 24. novembra, ob 19. uri v Klubu Cankarjevega doma poseben radovljiški večer. Glasbeno literarno prireditev z naslovom Eden drug'mu ogenj dajmo bodo oblikovali radovljiški dramski ustvarjalci in učenci Glasbene šole Radovljica. Za ogrevanje bo radovljiški program na sejmu že od 15. ure, s kulinariko, z zanimivimi pogovori in dramskimi nastopi.

Občina Radovljica in Javni zavod Turizem in kultura Radovljica vabita, da obiščete slovenski knjižni sejem, si ogledate bogato knjižno ponudbo in se udeležite dogodkov, ki jih pripravljajo številni radovljiški ustvarjalci. Ogled sejma in spremljajočih prireditev je za obiskovalce brezplačen.

Podrobnejše informacije o radovljiških dogodkih bodo objavljene na spletnih straneh http://www.radovljica.si ter http://www.radolca.si, program celotnega knjižnega sejma pa na spletni strani http://www.knjiznisejem.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Radovljica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.05.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
22.05.2018 | Kultura
Nastop učencev 6. in 8. razreda
23.05.2018 | Ostalo
Večer narodnih izročil
25.05.2018 | Tečaji in delavnice
OŽIVIMO SRCE -BREZPLAČNI TEČAJ OŽIVLJANJA Z UPORABO AED
25.05.2018 | Šole in vrtci
Jogica za dojenčke
25.05.2018 | Šole in vrtci
Pravljična jogica za otroke
25.05.2018 | Kultura
Letni koncert Glasbenega društva DO RE MI Bled
29.05.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
31.05.2018 | Šole in vrtci
Beli mucek
31.05.2018 | Ostalo
Učenje pravilnega dihanja in sproščanje s petjem
31.05.2018 | Kultura
Večer skladb slovenskih skladateljev
22.05.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
22.05.2018 | Kultura
Nastop učencev 6. in 8. razreda
23.05.2018 | Ostalo
Večer narodnih izročil
24.05.2018 | Ostalo
Slovesni praznik Marije Pomagaj
24.05.2018 | Šole in vrtci
Mavrica
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo