Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
16°C | 29°C
torek, 22.07.2018
16°C | 25°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
15°C | 29°C
petek, 26.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prvo leto projekta Oživimo srce


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
26.01.2017      8:56
A A

Prvo leto projekta Oživimo srceDeli:

Cilj projekta Oživimo srce je povečati možnost preživetja ob srčnem zastoju na območju občine Radovljica. Projekt zajema usposabljanje prvih posredovalcev in laikov ter vzpostavitev mreže javno dostopnih avtomatskih defibrilatorjev. V projektu poleg občine, Zdravstvenega doma Radovljica in Območnega združenja Rdečega križa Slovenije Radovljica sodelujejo tudi druge organizacije, vključene v sistem zaščite in reševanja. Med njimi so vsa prostovoljna gasilska društva v občini, Gasilska zveza Radovljica, Društvo GRS Radovljica, štab civilne zaščite in kranjska izpostava Uprave RS za zaščito in reševanje.


Rezultate projekta v prvem letu so včeraj na sprejemu za prve posredovalce v Čebelarskem centru Gorenjske v Lescah predstavili župan Ciril Globočnik, zdravnica Tanja Leskovar, poveljnik Gasilske zveze Radovljica Janez Koselj in predsednica območnega združenja Rdečega križa Anica Svetina. V letu 2016 je zdravstveni dom na petih tečajih usposobil 69 prvih posredovalcev, ki so pretežno člani gasilskih društev. V tem mesecu je izobraževanje opravilo še 16 radovljiških gasilcev, tako da so usposobljeni prvi posredovalci iz vseh prostovoljnih gasilskih društev v občini Radovljica. Včerajšnjega sprejema so se udeležili v velikem številu. Območno združenje Rdečega križa je organiziralo trinajst tečajev oživljanja za skupaj 254 udeležencev. V okviru projekta so bili nameščeni trije novi javno dostopni defibrilatorji. Skupaj jih je na območju občine že 12, nekatere od njih so podjetniki in društva namestili samoiniciativno.


Sredstva za izobraževanje prvih posredovalcev zagotavlja Zdravstveni dom Radovljica, za opremo za izvedbo izobraževanj (lutke, učne AED-je) ter opremo za prve posredovalce pa Občina Radovljica. Tako je občina v letu 2016 za projekt namenila 23 tisoč evrov, zdravstveni dom pa 6 tisoč evrov. V letih 2017 in 2018 je v proračunu občine za projekt zagotovljenih skupaj 30 tisoč evrov.


V letu 2016 je ekipa nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma Radovljica prve posredovalce aktivirala dvakrat. Prvi posredovalci PGD Ljubno so bili aktivirani ob srčnem zastoju, oživljanje ni bilo uspešno. Drugič so bili aktivirani prvi posredovalci PGD Lancovo. Pozvani so bili na intervencijo ob motnji zavesti, bolnik ni bil v srčnem zastoju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Radovljica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
26.04.2018 | Ostalo
Zasnova Vurnikovega trga in knjižnice
26.06.201 | Šole in vrtci
Poletni počitniški program

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo