Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
24°C
10°C
JUTRI
25°C
10°C
2816

Na cesti "za Verigo" v Lescah urejena slepa ulica

Na cesti "za Verigo" v Lescah je bila z dnem 12.07.2021 uvedena slepa ulica, z izhodom samo za pešce in kolesarje. Dostop vozil je omogočen s severne strani, preko Alpske ceste in Finžgarjeve ulice. Pred krožiščem je onemogočeno nadaljnje prehajanje motornih vozil v smeri Šobčeve ceste, Boštjanove ulice ter Doline.

Cilj spremenjene prometne ureditve na cesti "za Verigo" je odprava tranzitnega prometa z namenom izboljšanja varnosti vseh udeležencev v prometu, še zlasti pešcev in kolesarjev ter preprečitev pospešenega slabšanja stanja ceste, katere ustrezno vzdrževanje je njenemu upravljavcu onemogočeno.

Spremenjena prometna ureditev je izvedena po odpravi popolne zapore državne ceste na odseku železniškega podvoza v Lescah in sočasni ukinitvi obvoza osebnih vozil in vozil javnega potniškega prometa po cesti "za Verigo".


Oddelek za infrastrukturo,
okolje, prostor in investicije

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi