Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
1°C
-2°C
JUTRI
3°C
-2°C
Deli
5135

Defibrilatorja tudi v Ljubnem in na Vurnikovem trgu

V okviru projekta Oživimo srce, katerega cilj je povečati možnost preživetja v primeru srčnega zastoja, je Občina Radovljica v torek, 25. oktobra 2016, prvim posredovalcem in gasilcem v Ljubnem predala v uporabo avtomatski defibrilator, ki je nameščen na stavbo gasilskega doma v Ljubnem. Sredstva za nakup defibrilatorja v Ljubnem je prispevala družba Hofer trgovina d.o.o..

 

V oktobru so za namestitev avtomatskega defibrilatorja na Vurnikovem trgu v Radovljici sami poskrbeli podjetje Perina d.o.o., picerija Matiček in PGD Radovljica. Tako je na območju občine nameščenih že 12 javno dostopnih defibrilatorjev.

 

Projekt Oživimo srce poleg vzpostavitve mreže javno dostopnih avtomatskih defibrilatorjev zajema tudi usposabljanje prvih posredovalcev in laične javnosti. Tako je Zdravstveni dom Radovljica do sedaj usposobil 41 prvih posredovalcev, preko Območnega združenja Rdečega križa Radovljica pa je bilo izvedenih 13 tečajev za laike, na katerih je bilo skupno 254 udeležencev.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij