Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
12°C | 28°C
sobota, 20.09.2018
12°C | 26°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 18°C
ponedeljek, 23.09.2018
8°C | 22°C
torek, 24.09.2018
11°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Brezplačni mestni avtobus v Evropskem tednu ......


ŠOLSTVO, OBČINSKE, DOGODKI

| |
13.09.2017      14:23
A A

Brezplačni mestni avtobus v Evropskem tednu mobilnostiDeli:

Občina Radovljica bo v Evropskem tednu mobilnosti od 16. do 22. septembra tudi letos organizirala mestni avtobus Radovljica – Lesce. Vožnja z mestnim avtobusom bo za potnike brezplačna, vsak dan pa bo opravil 10 krožnih voženj od 9. do 19. ure. Vozni red in potek avtobusne proge sta objavljena na sliki in v prilogi, nameščena pa bosta tudi na vseh postajališčih. Vozni red bodo prejela tudi vsa gospodinjstva v Radovljici in Lescah.

Potek avtobusne proge je prilagojen lanskemu odzivu, saj bi predvsem v Lescah radi dosegli boljši odziv potnikov. Septembra lani je bilo na mestnem avtobusu v povprečju 150 potnikov na dan, občina pa v prihodnjih letih načrtuje uvedbo redne linije avtobusnega prometa, kot je predvideno tudi v celostni prometni strategiji.

Vožnjo mestnega avtobusa v Evropskem tednu mobilnosti poleg Občine Radovljica sofinancirajo Alpetour – Potovalna agencija, Lidl, Hofer, Eurospin in McDonalds.


14. kolesarski izlet in Družinska ura


Tradicionalni kolesarski izlet
pred Dnevom brez avtomobila bo v četrtek, 21. septembra. Zbor udeležencev bo ob 15.45 uri na Vurnikovem trgu v Radovljici. Kolesarji se bodo odpravili na Brezje in okrog 17.30 ure vrnili v Radovljico. Ta dan lahko na Vurnikovem trgu obiščete tudi Družinsko uro -  prometno preventivno akcijo. Avto-moto zveza Slovenije in Avto-moto društvo Radovljica bosta od 14. do 18. ure prikazovala različne dejavnike, ki vplivajo na prometno varnost.

Letošnji slogan Evropskega tedna mobilnosti je »Združimo moči – delimo si prevoz«. V Sloveniji je letos k tej evropski pobudi pristopilo 70 občin, med njimi 14. leto zapored tudi Občina Radovljica. Z različnimi dejavnostmi sodelujejo tudi osnovne in srednje šole ter vrtci.

Aktivnosti šol in vrtcev


V OŠ F. S. Finžgarja Lesce se bodo učitelji in učenci na Dan brez avtomobila v petek, 22. septembra, zjutraj zbrali na dogovorjenih mestih in v šolo skupaj odpravili peš, prav tako v OŠ Staneta Žagarja Lipnica in podružnični šoli Ovsiše – za ta dan bodo za prihod v šolo oz. za začetek pouka ob 8.20 odpovedani vsi avtobusni prevozi v lipniško šolo, razen iz Podnarta. Učenci bodo v tem tednu pri pouku likovno ustvarjali in se pogovarjali o varnih poteh v šolo, pripravili svoj načrt varnih poti v šolo in predlagali rešitve za njihovo izboljšanje, izvedli anketo, kako učenci običajno prihajajo v šolo, ter šteli promet na cesti Podnart – Lipnica.


V OŠ A. T. Linharta Radovljica bodo organiziran peš odhod v šolo s spremstvom učiteljev izvedli v četrtek, 21. septembra. Na nevarnejših točkah bodo za varnost dodatno poskrbeli prostovoljci. Izpolnjevali bodo tudi anketo o načinu pri prihajanja v šolo, spodbujali prihajanje peš, s kolesom ali javnim prevozom z igro Prometna kača in izvedli učno uro s policistom »Po varnih šolskih poteh«.


Na OŠ Antona Janše Radovljica bodo v Evropskem tednu mobilnosti za učence in učenke pripravili kolesarski poligon, več pozornosti trajnostni mobilnosti pa namenili na razrednih urah. Organizirali bodo tudi pogovorno skupino na temo varno v prometu, ki jo bo obiskal policist.


Tudi v vseh sedmih enotah radovljiškega vrtca bodo otroke, starše in zaposlene opomnili na teden mobilnosti in jih spodbujali, da v vrtec pridejo peš ali s kolesom. Med njihovimi  številnimi dejavnostmi v  Evropskem tednu mobilnosti pa so pogovori o uporabi zdravih prevoznih sredstev, prometu in varni hoji, sprehodi in izleti v okolico vrtca z uporabo odsevnih jopičev in pokrival, ogledi prometnih znakov in upoštevanjem pravil varnega ravnanja na cesti, izdelovanje plakatov, igra Beli zajček v povezavi z ekologijo - skrbjo za čisto okolje, prometni poligoni, vožnje z lojtrnikom, s skiroji in kolesi, obisk policista in redarja…


Letošnji ukrepi za umirjanje prometa in prometno varnost


Izvedena rekonstrukcija križišča regionalne ceste in Letališke ulice v Lescah je omogočila zavijanje vozil levo, s tem pa je razbremenjen promet mimo Osnovne šole F. S. Finžgarja Lesce. Občina je na Letališki ulici v Lescah z novim pločnikom dopolnila tudi varno šolsko pot, na odseku Begunjske ceste mimo šole pa bo v kratkem uvedena prepoved prometa za tovorna vozila. Že spomladi pa je bila urejena nova sprehajalno pot, ki vodi ob ograji golf igrišča od Lesc proti Žirovnici.


V Novi vasi sta bili dve hitrostni oviri. V Novi vasi in Podnartu je bilo zabeleženih največ prekoračitev dovoljene hitrosti z radarskimi meritvami. Te je letos uvedla občina z namenom prispevati k večji prometni varnosti in učinkovitejšemu preprečevanju prekoračitev hitrosti predvsem na odsekih, kjer se to pogosteje dogaja in kjer so prisotni najšibkejši udeleženci v prometu.


Na Kopališki cesti mimo vrtca in Vurnikovem trgu v Radovljici je bila že pred poletjem uvedena cona umirjenega prometa. Cestišče Kranjske ceste od spodnjega vhoda na tržnico do odcepa za staro mestno jedro je bilo na novo preplaščeno, robniki prilagojeni invalidom, prehod za pešce do avtobusne postaje pa talno osvetljen. Občina je uredila tudi pešpot, ki vodi od upravne enote proti Srednji gostinski in turistični šoli Radovljica in se bo proti Vurnikovemu trgu nadaljevala s pločnikom. Začenja pa se tudi projekt izgradnje pločnika ob Cesti na Jezerca od krožišča med Radovljico in Lescami do CUDV Matevža Langusa Radovljica.


Na poti iz Kamne Gorice do OŠ Staneta Žagarja Lipnica bo umeščen nov prehod za pešce na priključku za Zgornjo Dobravo, kjer je v bližini postavljeno tudi novo pokrito avtobusno postajališče »Pr Kozjek«. Drugo takšno avtobusno postajališče pa je bilo postavljeno na Dobrem polju.
Priloge:
PDF
Vozni red mestnega avtobusa
95762_065mestniavtobusvoznired.pdf (581,81 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Radovljica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Radovljica
Občina Radovljica
GORENJSKA CESTA 19
Tel:(04) 537 23 00
Koledar dogodkov Preglej vse
September 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.09.2018 | Šole in vrtci
Jogica za dojenčke
21.09.2018 | Šole in vrtci
Pravljična jogica
22.09.2018 | Družabni dogodki
Festival medu in Dan medu v kulinariki
22.09.2018 | Kultura
Koncert New Swing Quartet
23.09.2018 | Ostalo
Dan vojaškega vikariata
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA MANDU
24.09.2018 | Ostalo
Pisarna za invalide, obvezne prijave na 040-765-552
25.09.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
25.09.2018 | Ostalo
Predavanje: Reševanje konfliktov
25.09.2018 | Kultura
Rozine rozince
26.09.2018 | Šole in vrtci
Ta veseli klub
28.09.2018 | Šole in vrtci
Jogica za dojenčke
28.09.2018 | Šole in vrtci
Pravljična jogica
28.09.2018 | Šport
Začetni tečaj veščine taijiquan
21.09.2018 | Šole in vrtci
Jogica za dojenčke
21.09.2018 | Šole in vrtci
Pravljična jogica
22.09.2018 | Družabni dogodki
Festival medu in Dan medu v kulinariki
22.09.2018 | Kultura
Koncert New Swing Quartet
23.09.2018 | Ostalo
Dan vojaškega vikariata

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo