Logo MojaObčina.si

Radlje ob Dravi

JUTRI
3°C
-6°C
SRE.
0°C
-2°C
2311

Atleti Društva paraplegikov Koroške na koncu ekipno drugi

Koroškim atletom na invalidskih vozičkih majhna prednost 27 točk ni zadostovala, tako, da so po štirih kolih na koncu osvojili skupno drugo mesto.

Četrta tekma atletske lige 25. ekipnega tekmovanja za pokal Zveze paraplegikov Slovenije je bila v torek 30.6.2020 v organizaciji Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske na stadionu Kladivar v Celju. Ob odlični organizaciji in spodbujanju gledalcev, so bile tudi razmere za tekmovanje zelo ugodne. Tekmovanja, ki so ga izvedli sodniki Sodniškega zbora Atletskega kluba Kladivar Celje in jih je vodil Vladimir Žirovec se je udeležilo 38 tekmovalcev iz šestih pokrajinskih društev. Atleti so tekmovali v osmih disciplinah – štirih metih (disk, kopje, kij, krogla) in štirih vožnjah (100, 200, 400 in 800 metrov).

Naštejmo »stopničke« naših atletov iz koroškega društva: Damjan Hovnik prvi v vožnji na 400 m, 2x drugi - na 200 in 800 m; Boris Žibert prvi na 100 m, drugi na 200 m in tretji na 800 m; Erjavec Branko je bil prvi v metu kija in drugi v disku; Rek Damjan tretji v krogli. 

Razvrstitev na 4. kolu: prvo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske (5.066,72 točk), drugo Društvo paraplegikov Koroške (4.743,09 točk) in tretje Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine (3.478,53 točke). 

Po uvodnem pozdravu vodje Športa pri Zvezi paraplegikov Slovenije Grega Gračnerja in predsednika Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske Mateja Lednika, je vse navzoče pozdravil tudi predsednik Atletskega kluba Kladivar Celje, mestni svetnik in pooblaščenec župana Mestne občine Celje, gospod Stane Rozman, ki je prvim trem uvrščenim ekipam podelil pokale.

Zmagovalec ekipnega tekmovanja v atletiki za leto 2020 je Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske (19. 337,71 točk), drugo mesto je osvojilo Društvo paraplegikov Koroške (19.041,04 točk) – razlika 296,67 točke in tretje mesto Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine (12.742,04 točk) . 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi