Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

delno oblačno
Ponoči bo oblačno s padavinami, predvsem na Primorskem bodo še nevihte s krajevnimi neurji. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 17 stopinj C.
14°C | 22°C
torek, 21.08.2017
9°C | 21°C
sreda, 22.08.2017
7°C | 24°C
četrtek, 23.08.2017
11°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 18h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
14°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

25. LET S SVOJIM HOBIJEM


SOSED SOSEDU

| |
14.08.2012      15:38
A A

25. LET S SVOJIM HOBIJEMDeli:

Gre za Smrečnik Vlada iz Št.Janža pri Radljah, ki že 25 let pridno in z veseljem izdeluje različne izdelke iz lesa, ker je to njegov hobi. Začel je takoj ob invalidski upokojitvi, ko ni zmogel več težjih fizičnih del. Že od mladosti ga je veselilo delo z lesom, saj se je tudi rodil tišlerski družini. Izdelki, ki so v tem času nastali iz pod njegovih rok so: razni stropi, oboki, stenske obloge, kotne klopi, mize in drugi manjši izdelki iz lesa. Vsi izdelki so bili dodatno oblikovani z lepljenjem intarzij iz naravnega lesa. Les, ki ga je uporabljal je iz različnih vrst in s tem tudi raznobarven.

Vsa ta leta pa ni pozabil na statve, ker je v mladosti z njimi tkal. Zato tudi ideja o izdelavi statev. To je tudi njegov zadnji izdelek narejen po spominu in viden na sliki. Vlado pravi, da ima še veliko idej za naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!