Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
13°C | 14°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 23°C
ponedeljek, 24.09.2018
9°C | 18°C
torek, 25.09.2018
2°C | 14°C
sreda, 26.09.2018
1°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
13°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Minister dr. Peter Gašperšič na Koroškem


OBČINSKE

| |
23.01.2018      14:39
A A

Minister dr. Peter Gašperšič na KoroškemDeli:

Minister za infrastrukturo dr. Peter Gašperšič  si je danes v sklopu rednih tedenskih obiskov ogledal gradbena dela v Žerjavu v Črni na Koroškem in Cesto na Kope. Sestal se je z župani štirih koroških občin, s katerimi je med drugim govoril o severnem delu trase tretje razvojne osi.

Minister si je najprej z županjo Občine Črna na Koroškem Romano Lesjak in županom Občine Mežica Dušanom Krebelom ogledal dela na gradbišču v Žerjavu. Gre za rekonstrukcijo ceste med Mežico in Črno na Koroškem, sanacijo šestih objektov – mostov ter ureditev državne ceste skozi Žerjav. Triletni projekt se bo končal konec 2019. Vrednost gradbenih del je 5,35 milijona evrov; 5,25 milijona bo prispevala Direkcija RS za infrastrukturo, 98 tisoč pa Občina Črna na Koroškem.

Severni del trase tretje razvojne osi je bil v ospredju pogovorov na Občini Ravne na Koroškem. Minister je napovedal, da se bo gradnja tretje razvojne osi na odseku Šentrupert–Slovenj Gradec začela jeseni 2019: »Vsi ključni roki, ki so bili začrtani lani s podpisom protokola, so dosegljivi.« DARS načrtuje, da bo aprila podpisana pogodba za izdelavo projektne dokumentacije in da bo projektiranje končano jeseni 2019, ko se bo gradnja tudi začela. »Spomladi se bodo že začeli odkupi zemljišč,« je še napovedal minister. Za opravljeno delo se je ministru zahvalil koordinator Mladinske iniciative za tretjo razvojno os Aljaž Verhovnik in izpostavil, da je ta vlada naredila velik premik naprej k izgradnji tretje osi.

Minister Gašperšič se je sestal tudi z županom Mestne občine Slovenj Gradec Andrejem Časom, s katerim sta govorila o sanaciji in gradnji državnih cest v občini. Lani je bilo v MO Slovenj Gradec izvedenih za 1,5 milijona evrov vzdrževalnih del na glavnih in regionalnih cestah. Minister si je ogledal tudi Cesto na Kope, investicijo, ki je ocenjena na 11 milijonov evrov in v okviru katere bo obnovljeno vozišče v dolžini 11,5 kilometra. V letošnjih poletnih mesecih bo v sklopu  tega projekta obnovljeno vozišče oz. izvedena preplastitev ceste med Slovenj Gradcem in Pungartom.

RS, Ministrstvo za infrastrukturo, Odnosi z javnostmi
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.