Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
5°C | 17°C
četrtek, 23.10.2018
3°C | 16°C
petek, 25.10.2018
5°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
6°C | 18°C
nedelja, 27.10.2018
10°C | 16°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

"Sprehod za spomin" v Domu Hmelina


KULTURA, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
25.09.2017      8:36
A A

"Sprehod za spomin" v Domu HmelinaDeli:

V Domu Hmelina d.o.o., smo tudi ob letošnjem Svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni organizirali  »Sprehod za spomin«, z namenom osveščanja ljudi v lokalnem okolju o bolezni demenca. Zbrali smo se v parku  Doma, se okrepčali s čajem, kavo in pecivom, si nadeli kape z napisom »Sprehod za spomin« in se skupaj odpravili do centra Radelj, kjer smo na stojnicah izvajali meritve pulza, krvnega tlaka in sladkorja, si izmenjali mnenja in izkušnje na voljo pa je bila tudi literatura o bolezni demenca. Pri sprehodu so se nam pridružili udeleženci srečanj Alzheimer cafe, uporabniki ŠENT – a ter otroci iz Vrtca in Osnovne šole Radlje ob Dravi ki so z zanimanjem opazovali dogajanje in se družili z našimi stanovalci.

Sprehod smo zaključili s skupnim kosilom in tako ob spoznanju, da o bolezni vemo nekaj novega, končali druženje. Odziv sodelujočih, mimoidočih in obiskovalcev je bil pozitiven, zato se bomo še naprej trudili in odkrivali temne sence bolezni, ki se prikrade kot tat in nam vzame nekaj, kar vsem največ pomeni  - samostojnost in neodvisnost. Hkrati se zahvaljujemo vsem sodelujočim, ki so z nami soustvarjali današnji dan.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DOM HMELINA, DOM ZA STAREJŠE OBČANE, D.O.O.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!