Logo MojaObčina.si

Radlje ob Dravi

DANES
29°C
14°C
JUTRI
31°C
15°C

"Sprehod za spomin" v Domu Hmelina

V Domu Hmelina d.o.o., smo tudi ob letošnjem Svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni organizirali  »Sprehod za spomin«, z namenom osveščanja ljudi v lokalnem okolju o bolezni demenca. Zbrali smo se v parku  Doma, se okrepčali s čajem, kavo in pecivom, si nadeli kape z napisom »Sprehod za spomin« in se skupaj odpravili do centra Radelj, kjer smo na stojnicah izvajali meritve pulza, krvnega tlaka in sladkorja, si izmenjali mnenja in izkušnje na voljo pa je bila tudi literatura o bolezni demenca. Pri sprehodu so se nam pridružili udeleženci srečanj Alzheimer cafe, uporabniki ŠENT – a ter otroci iz Vrtca in Osnovne šole Radlje ob Dravi ki so z zanimanjem opazovali dogajanje in se družili z našimi stanovalci.

Sprehod smo zaključili s skupnim kosilom in tako ob spoznanju, da o bolezni vemo nekaj novega, končali druženje. Odziv sodelujočih, mimoidočih in obiskovalcev je bil pozitiven, zato se bomo še naprej trudili in odkrivali temne sence bolezni, ki se prikrade kot tat in nam vzame nekaj, kar vsem največ pomeni  - samostojnost in neodvisnost. Hkrati se zahvaljujemo vsem sodelujočim, ki so z nami soustvarjali današnji dan.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi