Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
3°C | 12°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vabilo na koncert Kulturnega društva CLARITET...


KULTURA, DOGODKI

| |
26.06.2012      10:17
A A

Vabilo na koncert Kulturnega društva CLARITETDeli:

Vabimo vas na koncert Kulturnega društva Claritet, ki bo potekal v soboto 7. julija 2012 ob 19.30 uri v Dvorcu Radlje ob Dravi. Koncert bo potekal v okviru Koroškega kulturnega poletja 2012.

Kvartet je pričel z delom v letu 2010. Člani so se v tej zasedbi združili v želji po kvalitetnem in sproščenem izvajanju komorne glasbe na različnih prireditvah. Kvartet sestavljajo prof. Mitja Repnik, prof. Matjaž Isak, dijak glasbene gimnazije Rok Rupreht in študent  Simon Žvikart. Skupni so jim ljubezen do igranja klarineta, sproščenost in veselje do novih spoznanj in odkritij v glasbi. Glasbeniki so glasbene izkušnje pridobili v različnih glasbenih zasedbah, kot so: Quatro sax, Big band Vox, Big band Radlje, Big band SGBŠ, Slovenski orkester klarinetov, pihalnih orkestrih Slovenj Gradec, Šentjanž in Muta, idr. Delujejo kot Kulturno društvo Claritet. Delovanje te zasedbe je prav gotovo poživitev kulturnega dogajanja na Koroškem in širše. S sproščenim, inovativnim in samozavestnim nastopom želijo občinstvu približati glasbo za klarinet. Vseskozi jih spremlja velika mera pozitivne energije. Ponosno stopajo po svoji glasbeni poti, ne sprašujejo se kam pelje, le hodijo po njej. Glasbeni gost bo na koncertu Matic Črešnik. Glasba je njegov sopotnik že od malih nog, saj prihaja iz glasbene družine. Njegova glasbena pot se je pričela na nižji glasbeni šoli na Ravnah na Koroškem, šolanje je nato nadaljeval v Mariboru in kasneje na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Redno sodeluje v raznih Jazz in klasičnih projektih doma in v tujini. Z velikim veseljem komponira in ustvarjam glasbo za tolkala.

Vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!