Logo MojaObčina.si

Radlje ob Dravi

DANES
19°C
4°C
JUTRI
15°C
7°C

Delavnice kreativnega pisanja v septembru 2021

JSKD razpisuje dve kreativni literarni delavnici:

1. DELAVNICA KRATKE PROZE

Namen delavnic je osvetliti in razširiti znanje o pisanju kratkoproznih oblik. Vsako srečanje je razdeljeno na tri dele: individualno kritiško svetovanje, teoretična predstavitev nekaterih pisateljskih prijemov ter praktično utrjevanje v obliki pisateljskih nalog. Pred začetkom delavnic lahko udeleženci pošljejo svoja prozna besedila mentorici v predogled na e-mail naslov: larisajavernik@gmail.com. Vsako srečanje traja 2 uri. Datum in kraj izvedbe: Pričetek: v ponedeljek, 13. septembra 2021 ob 18. uri . Kraj: Galerija Knjižnice Radlje, Mariborska 6. Prozne delavnice se bodo izvajale v živo ali preko ZOOM aplikacije in preko pisnega dopisovanja vsak drugi ponedeljek: 13. 9., 27. 9., 11. 10., 25. 10. in 8. 11. med 18. in 20. uro.

2. PESNIŠKA DELAVNICA

Namen delavnic je raziskovanje pesniškega izraza in spoznavanje različnih pesniških pristopov in praks skozi teoretično ter praktično vodenje. Pri tem se udeleženci spoznajo z vizualno podobo pesmi, z njeno zvočnostjo in vsebino. Delavnice poseben poudarek namenjajo grajenju individualnega pesniškega glasu ter medsebojni pesniški izmenjavi. Vsako srečanje vsebuje krajše predavanje in praktične vaje. Ob koncu vsakega srečanja bodo udeležencem dodeljene domače naloge (neobvezno). Pred začetkom delavnic lahko udeleženci pošljejo svoja pesniška besedila mentorici v predogled na e-mail naslov: larisajavernik@gmail.com. Datum in kraj izvedbe: Pričetek: v ponedeljek, 20. septembra 2021 ob 18. uri Kraj: Galerija Knjižnice Radlje, Mariborska 6. Prozne delavnice se bodo izvajale v živo ali preko ZOOM aplikacije in preko pisnega dopisovanja vsak drugi ponedeljek: 20. 9., 4. 10. in 18. 10. med 18. in 20. uro.

Celotno dokumentacijo si lahko preberete tukaj: razpis-delavnic-kreativnega-pisanja-september-2021.pdf

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi