Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KNJIŽNICA LAŠKO – ENOTA RADEČE


KULTURA, ZAVODI

| |
15.01.2014      18:24
A A

KNJIŽNICA LAŠKO – ENOTA RADEČE


Dejavnost Knjižnice Radeče


Deli:

Velikokrat slišimo med občani in občankami besedo »kultura«. Kaj pa ta beseda pomeni? Na splošno je kultura nekaj plemenitega, dobro za narod, ki jo spoštuje, oblikuje, nadgrajuje. Kulturni ljudje pozdravljajo, pomagajo sočloveku, veliko vedo in seveda veliko berejo. Branje je zelo pomemben element v človekovem življenju, saj nas dopolnjuje v znanju, krepi besedni zaklad in lajša komunikacijo med nami. Vse to pa je povezano med drugim tudi z dobro založeno in opremljeno knjižnico.

 

V manjših občinah imajo knjižnice več nalog in dejavnosti. Prva naloga je izposoja knjig, svetovanje pri izbiri, usmerjanje za branje, pomoč pri strokovni literaturi, nato računalniška dejavnost,  delo s predšolskimi in šolskimi otroki, razstavna dejavnost, zanimive prireditve, skrb za srednješolce in študente in njihove potrebe, sodelovanje s krajem in končno naj bi bil to prostor, kamor ljudje radi zaidejo, ker se lahko srečujejo in tudi kaj pogovorijo. Za vse to se Knjižnica Radeče trudi in se poskuša približati vsem uporabnikom in njihovim željam. Upam, da nam to tudi uspeva.

 

Veseli smo vaše zahtevnosti do knjižnice, številčnosti obiskov in vsakega novega člana. Ravno tako smo veseli, kadar čutimo spoštovanje odločujočih do naših potreb in potreb občanov. Oboji skupaj nam dajete moč za nadaljevanje dela in iskanje novih idej za vaše in naše zadovoljstvo, za širitev znanja, omikanosti, socialnosti in demokratičnosti. Zaželeni ste tudi, če pridete samo po knjigo za razvedrilo, saj vemo, da nam včasih lahko tudi čisto preprosta knjiga odpre  nov svet in postavi pod vprašaj v vsakdanjem smislu še tako očitno brezizhodnost.

 

Idej za delo nam še ni zmanjkalo, dobrodošle so tudi vaše in vaši predlogi, zato vabljeni v našo knjižnico.

 

                                                                                                       Veronika  Drašček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Knjižnica Radeče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Knjižnica Radeče
Knjižnica Radeče
Ulica OF 2
Tel:(03) 568 71 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.