Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno s padavinami, predvsem na Primorskem bodo še nevihte s krajevnimi neurji. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 17 stopinj C.
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 25°C
torek, 22.08.2017
6°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 18h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Celjski grofje v Radečah


KULTURA, DRUŠTVA

| |
18.04.2014      21:04
A A

Celjski grofje v RadečahDeli:

Celjski grofje predstavljajo najbolj znano in najbolj pomembno plemiško in vladarsko rodbino, katere matična posest se je nahajala na območju današnje Slovenije.


In z gledališko igro Celjski grofje je igralska skupina Društva Trg Sevnica v četrtek gostovala v Domu kulture v Radečah. Po literarni predlogi Bratka Krefta sta dramo za oder priredila Sinjo Jezernik, sicer tudi režiser igre, in Oskar Zoran Zelič.

 

Devetnajst nastopajočih je v dvourni predstavi skozi pet dejanj prikazalo delovanje celjske dinastije, ki se je povzpela v evropske vrhove plemstva in ki je postavila proces proti Veroniki Deseniški v anale kot prvi zabeležen čarovniški proces na Slovenskem. Še zanimivost: Celjski grofje so imeli dobrih sto let kot posestvo na Štajerskem v lasti tudi Radeče, tedaj trško naselje, v času 1336– 1456.

 

Abonmajska predstava je bila za gledalce predvsem zgodovinskega poduka, a je skozi zgodbo, postavljeno v čas treh dni, marsikdo prepoznal tudi vloge denarja, moči, razuzdanosti in koristoljubja aktualnega časa. Ob koncu se je v imenu radeških gledališčnikov Katja Čeč zahvalila sevniškim igralcem. Gledališko društvo Radeče je s Celjskimi grofi nadomestilo načrtovano Möderndorferjevo komedijo »Mama umrla dvakrat«, v aprilu pa bo po velikonočnih praznikih na ogled še Molièrov »Priložnostni zdravnik«.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radeče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!