Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
14°C
9°C
TOR.
19°C
5°C
3545

gRajski Preddvor in gRajska vasica

Ob slovesu leta 2019 je v središču Preddvora v okviru dogodkov gRajski Preddvor zaživela gRajska vasica: novoletna smreka na sredi grajskega dvorišča, ob straneh lične lesene hišice z gostinsko ponudbo in izdelki spretnih rok, lučke in okraski, oder, na katerem se je zvrstilo več nastopov. Sodelovali so lokalni gostinci, društva ter posamezniki. »Po slabem začetku, ko so zaradi dežja odpadli koncert, kamišibaj in nedeljsko popoldansko dogajanje, se je v nadaljevanju vse odvilo po programu. No, koncert domačinke Katje Križnar smo izpeljali v dežju in glede na to obisk ni bil slab, obiskovalci so vztrajali do konca,« je povedala direktorica zavoda za turizem Preddvor Ernesta Koprivc. »Zadetek v polno sta bila potop drevesca v jezero Črnava in koncert Adija Smolarja, super obisk in odlično vzdušje je bilo. Uspela je tudi pevska delavnica s Sonjo Puzin, udeležilo se je je 10 otrok, ki so na koncu imeli ‘veliki’ nastop na odru, zapele so tudi Plamenke. Tudi policisti in gasilci so pripravili super predstavitev: ogled avtomobilov, opreme, otroci so lahko gasili gorečo hiško. Seveda bo gRajska vasica na dvorišču gradu Dvor zrasla tudi v letošnjem decembru. Lani so smreko prispevali Mačani, od kod bo letošnja, se bomo pa še dogovorili.«

P.L.Premru

Foto: J.Ekar, E. Koprivc, T.Premru, TD Bašelj, Pgd Preddvor, P. Lipar, arhiv K. Križnar in S. Puzin

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi