Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
-0°C | 12°C
petek, 24.11.2017
-2°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-0°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Konec uspešne sezone


ŠPORT

| |
11.07.2014      14:51
A A

Konec uspešne sezone


Za nami je še ena sezona v hokeju na rolerjih. Nekateri so težko čakali konec, ker je bila oprema potrebna pranja, drugi, ker so polomili vse palice in obrabili vsa kolesa, tretji pa, ker so bili enostavno utrujeni. V zadnjih mesecih smo včasih imeli tudi po 4 tekme na teden.


Hokej na rolerjih je zanimiv šport
Hokej na rolerjih je zanimiv šport
Deli:

Če povzamemo celotno sezono, lahko rečemo, da je bila uspešna. V začetku sezone v ligi AIHL v Šenčurju sicer nismo uspeli obraniti naslova prvaka, v finalu so nas premagali hokejisti iz Blejske Dobrave. Verjamemo, da bi se lahko izteklo tudi drugače, če bi lahko računali tudi na enega najboljših igralcev skozi celotno sezono, Nejca Petriča. Mimogrede, Nejc je letos prvič zaigral za reprezentanco Slovenije. Fant je res nadarjen, to je bilo le vprašanje časa.

 

Medtem ko smo igrali v Šenčurju, smo se udeležili novoletnega turnirja v Horjulu. Turnir smo zmagali, kar nas je navdalo z optimizmom za celotno sezono. Pohvaliti je potrebno odlična branilca, ki sta nas reševala celo sezono. Rok Petrič je naš steber obrambe, Jure Bergant pa odličen branilec s smislom za organizacijo napada.

 

Preden sta se začeli ligi v Žirovnici in Vodicah smo bili aktivni v državnem prvenstvu, kjer je za nami najslabša sezona zadnjih let. Večina te ekipe namreč nastopa tudi za ekipo Kavke Kranj, ki je stalna članica 1. državne lige, letos pa smo se prvič namesto za kolajne borili za obstanek.

 

Liga v Žirovnici je bila močna kot še nikoli. Tudi mi smo se okrepili s prvim strelcem kranjskega Triglava, Tadejem Čimžarjem in prvim vratarjem omenjenega kluba Rokom Stojanovičem. Prav na krilih slednjega smo redni del končali na 3. mestu, kar je pomenilo, da smo avtomatsko uvrščeni v polfinale. Rok je bil ob koncu lige proglašen tudi za najboljšega vratarja lige. Novo formirana ekipa je odlično igrala skupaj, zalomilo pa se je pri najpomembnejših tekmah. Svoje sta dodali tudi poškodbi bratov Petrič iz Lahovč. Polfinale smo na dve zmagi izgubili z 2:1, za tretje mesto pa so nam jo zopet zagodli Dobravci. Ligo so sicer zasluženo zmagali Pink Pantersi iz Mošenj. Že drugo sezono zapored so bili razred boljši od ostalih.

 

Obliž na rane, ki so nam jih skozi sezono zadali Dobravci in ostali nasprotniki, smo zacelili z zmago na turnirju v Dolenjskih Toplicah. Na turnirju sicer nismo mogli računati na standardnega člana prvega napada Andreja Kurnika, tako da je njegovo mesto zapolnil kar vratar, Rok Stojanovič. Rok je na svoj prvi zadetek v luftarskem dresu čakal vsega 20 sekund. Odlično je svoje delo opravil vratar Matej Kurnik, ki je na dveh tekmah svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Turnir si bomo kljub nešportnemu vedenju organizatorjev in domače ekipe poskušali zapolniti v pozitivni luči.

 

Za konec pa še informacija o ligi v Vodicah. Poletni premor bomo preživeli na 2. mestu. V ligi sicer blesti naš vratar Aleš Rakovič.

 

Čeprav se je ravno končalo, komaj čakamo, da se spet začne. Uživajte v poletju.

 

Igralci, ki so v sezoni 2013/14 zastopali IN LINE HK Tupaliče:

Vratarji: Matej Kurnik, Aleš Rakovič, Rok Stojanovič

Branilci: Jure Bergant, Rok Petrič, Anže Korošec, Mitja Šubic, Aljaž Riga, Iztok Bajželj

Napadalci: Nejc Petrič, Andrej Kurnik, Tadej Čimžar, Luka Kosmač,  Peter Kurnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI In line hokejski klub Luftarji Tupaliče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


In line hokejski klub Luftarji Tupaliče
In line hokejski klub Luftarji Tupaliče
TUPALIČE 080
Tel:031 870 806
Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev knjige Pod gorami
23.11.2017 | Ostalo
Arheološko predavanje: Nova odkritja v Tupaličah
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert v znamenju praznovanja 65. letnice
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert Folklornega društva Preddvor
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo