Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
29°C
16°C
PET.
29°C
16°C
2958

40 let preddvorskega vrtca Storžek

V torek, 20. junija 2017, smo v Preddvoru s prireditvijo "Iz majhnega raste veliko" obeležili 40 letnico vrtca Storžek. Zbrane v dvorani kulturnega doma, ki je bila ob tej priložnosti polna do zadnjega kotička, sta najprej nagovorila Bogdan Sušnik, v.d. ravnatelja OŠ Matije Valjavca, h kateri vrtec spada, ter župan Miran Zadnikar. Glavno besedo pa so seveda imeli otroci iz petih starejši skupin, to je Balončkov, Rožic, Zvezdic, Žogic in Sončkov s svojimi vzgojiteljicami. Ljudske pesmi, plesi, izštevanke in stare pastirske igre so bile rdeča nit njihovega nastopa, ki sta ga očetu ene od vrtčevskih deklic Matjažu Merljaku mojstrsko pomagali povezovati Ana in Sara iz najstarejše skupine. Za glasbeno spremljavo otroških nastopov je poskrbel še en očka, Štefan Arh, program pa je z igranjem na harmoniko popestril tudi tretješolec Luka Markič. Prireditev so sklenili "mini maturanti", otroci, ki se bodo v teh dneh in tekom poletja poslovili od vrtca, septembra pa prvič sedli v šolske klopi. Zapeli so svojo vrtčevsko maturantsko himno in ponosno vrgli v zrak klobuke, za konec pa zaplesali še prisrčno polko.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi