Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
2°C | 10°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 3°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Urgentna služba SB Jesenice se je preselila ......


ZAVODI

| |
14.01.2016      15:17
A A

Urgentna služba SB Jesenice se je preselila iz vojaške bolnišnice in pričela z deli v novih prostorih


V četrtek, 14. januarja 2016 je bila v Splošni bolnišnici Jesenice novinarska konferenca, na kateri so pristojni poročali o delu ob prvem mesecu delovanja urgentne službe v novih prostorih in o izjemnem porastu števila rojstev ter načrtovani prenovi porodniškega oddelka. Več si preberite v sporočilu za javnost.


SB Jesenice iz zraka
SB Jesenice iz zraka
Deli:

Izjemen porast števila rojstev in načrtovana prenova porodniškega oddelka

 

Preteklo leto je bilo za našo bolnišnico v mnogočem izjemno. Tako je bilo prvič po letu 1976, prav na božični dan, preseženo število 800 rojstev v enem letu. Vseh porodov v letu 2015 je bilo 808, rodilo se je 816 otrok (383 deklic in 433 dečkov), med njimi so se osemkrat rodili dvojčki. Za primerjavo naj povemo, koliko otrok se je rodilo v preteklosti: leta 2014 - 746, 2013 - 722, 2012 - 655, najnižje število porodov je bilo leta 2001 - 409. Porodnice prihajajo predvsem s področja Zgornje Gorenjske, pogosto tudi s Spodnje Gorenjske in Bovškega. V zadnjem času se je povečalo število porodnic iz Ljubljane in okolice, nekaj jih prihaja tudi iz drugih delov Slovenije, predvsem z Dolenjske in Štajerske.

 

Povečano število porodov je rezultat kakovostnega strokovnega dela vsega zdravstvenega osebja. Spremenili smo nekatere porodniške prakse, ki so bile za današnji čas in moderno medicino in porodništvo zastarele ali nepotrebne. Skušamo zagotoviti varno, prijazno in intimno okolje za porod in poporodno obdobje, ter strokovno in dostopno zdravstveno osebje. Na porod gledamo kot na partnerstvo med porodnico in zdravstvenim osebjem, katerega cilj je dobra porodna izkušnja in dober začetek novega življenja. Za vodenje normalne nosečnosti, poroda in poporodnega obdobja so izobražene babice, ki smo jih aktivno vključili v oskrbo (babiška ambulanta, babiški oddelek). Celotno osebje oddelka in ambulant je sodelovalo pri spremembah, ki jih podpira tudi vodstvo bolnišnice.

 

V zadnjem času si porodnice želijo poroda pri katerem sodelujejo s svojimi odločitvami, željami, pričakujejo obporodno oskrbo, ki je osredotočena na njih in njihovega otroka in obenem, da je taka oskrba varna in da se odvija znotraj ustanove, ki to varnost omogoča. Nosečnice imajo veliko znanja in informacij o različnih možnostih in načinih, ki so dostopni v tujini in si jih želijo tudi pri nas. Že pred porodom skušamo nosečnice dobro informirati, spoznajo lahko osebje in prostore porodnišnice, zato da vedo kaj lahko pričakujejo in katerim njihovim željam lahko ustrežemo. Za vse intervencije pridobimo njihov informiran pristanek in jih izvajamo kadar so le-te medicinsko upravičene.

 

Poleg strokovnega in prijaznega osebja, želimo porodnicam, otročnicam in njihovim družinam ponuditi prostor in opremo, ki bo udobje in občutek varnosti še poglobilo. V tem tednu zato začenjamo akcijo zbiranja sredstev, s pomočjo katerih bi lahko izvedli nujno potrebno obnovo starih prostorov.

 

Oddelek za ginekologijo in porodništvo je bil ustanovljen že davnega leta 1949. Prostori oddelka so bili prvič obnovljeni leta 1985, drugič pa leta 2013 oziroma 2014. Takrat smo z lastnimi sredstvi in s pomočjo donacij prenovili prvi del porodnega oddelka - porodni blok.

 

Naš cilj je dokončanje celotne obnove porodniškega oddelka, v tem sklopu bi obnovili prostor za posebno nego novorojenčkov in sanitarije za otročnice ter uredili moderne prostore za sobivanje družine po porodu. Za bolj kakovostno delo pa potrebujemo tudi novo opremo, kot je grelno telo za novorojenčke, telemetrična naprava za beleženje plodovih utripov in popadkov, monitor za nadzor vitalnih funkcij, preiskovalno stropno luč in sobno pohištvo. Na donatorje se zato obračamo s prošnjo za donacijo denarnih sredstev, ki bodo omogočila hitrejšo in lažjo realizacijo obnove in s tem prijetnejše okolje za oskrbo novorojencev, porodnic in otročnic.

 

Donacije zbiramo na tekoči račun Splošne bolnišnice Jesenice, Cesta maršala Tita 112, 4270 Jesenice: TRR SI56 0110 0603 0277 215, sklic 730 000-27, račun je odprt pri Banki Slovenije, namen: Obnova porodnišnice SBJ.

 

Za dodatna pojasnila nam lahko pišete na naslov: maja.valjavec@sb-je.si ali pokličete na številko 051 380 811.

 

Poročilo ob prvem mesecu delovanja UC Jesenice

 

Za nami je tudi prvi mesec delovanja v novih prostorih Urgentnega centra Jesenice. V noči z 12. na 13. december 2015 se je ekipa urgentne službe Splošne bolnišnice Jesenice preselila iz vojaške bolnišnice in pričela z delom v novih prostorih. V omenjenem obdobju smo obravnavali že skoraj 2.600 pacientov.

 

Vsaka organizacijska ali prostorska sprememba s seboj prinaša izzive, ki jih z zavzetostjo in dobrim sodelovanjem sproti premagujemo. Organizacijske težave so izhajale predvsem iz pomanjkanja kadra, a omenjeni primankljaj postopno odpravljamo. Tudi težave tehničnega značaja sproti uspešno rešujemo. V Urgentnem centru zagotavljamo primerno, varno in kakovostno obravnavo pacienta.

 

Od petka, 15. januarja 2016 dalje, se bo v Urgentnem centru Jesenice izvajala tudi dežurna služba Zdravstvenega doma Jesenice.

 

Pacienti, ki so zaradi poškodbe ali nenadne obolelosti do sedaj iskali zdravniško pomoč v ambulanti za nujno medicinsko pomoč v Zdravstvenem domu Jesenice, naj se napotijo v Urgentni center pri SB Jesenice, saj bo zdravstveni dom zaprt v nočnem času (od 20. do 6.30 ure), ob koncih tedna in ob praznikih. V ambulanti za nujno medicinsko pomoč, ki je lokacijsko preseljena v Urgentni center Jesenice, bomo kot običajno obravnavali paciente z nujnimi stanji - otroke in odrasle z občutkom težke sape, nenadno nastalimi ali hudimi bolečinami, s poškodbami, ki potrebujejo nadaljnjo oskrbo ali imobilizacijo, s povišano telesno temperaturo nad 38°C, z alergijskimi reakcijami ... Zaradi nenujnih stanj naj pacienti obiščejo pristojnega izbranega zdravnika (npr. za predpisovanje zdravil oz. stalne terapije, za izstavitev rednih napotnic in urejanje bolniškega staleža).

 

Urgentna ekipa ZD Jesenice bo kot do sedaj za nujna stanja na voljo na številki 112.

 

Za nujne obiske in zdravstvene nasvete naj pacienti pokličejo številko SB Jesenice 04 58 68 000.

 

Predvidoma v 2 do 3 mesecih bo Urgentni center Jesenice v celoti zaživel.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev knjige Pod gorami
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert Folklornega društva Preddvor
26.11.2017 | Kultura
Koncert ŽVS Plamenke v Kropi
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
30.11.2017 | Šole in vrtci
Novoletna tržnica OŠ Matije Valjavca Preddvor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo