Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
13°C
JUTRI
24°C
12°C
Oceni objavo

Ukinitev bioloških zabojnikov na uličnih zbiralnikih

Na  uličnih zbiralnikih ukinjamo biološki ekodip zabojnik. Nadomestili ga bomo z zabojnikom za papir in karton, izjema so le skupna odjemna mesta.

V praksi se je izkazalo, da umestitev biološkega zabojnika na uličnih zbiralnikih ni bila smiselna. Uporabniki so namreč v zabojnik odlagali zeleni odrez, ta sodi v zbirni center, posledično je prišlo do raztrganja vreč, ki so nameščene znotraj zabojnika. Ob vsakokratnem praznjenju zabojnikov smo ugotovili, da so bili odloženi odpadki, ki vanj ne sodijo; kosovni odpadki, plastika, mešani komunalni odpadki in mesni odpadki, zaradi katerih so se posledično pojavljali črvi in neznosen smrad.

Storitev zbiranja bioloških odpadkov izvajamo od vrat do vrat, na ekoloških otokih pa bodo uporabniki še naprej lahko odlagali steklo in papir.

Elektronski naslov za naročilo zabojnika za biološke odpadke: klemen.babnik@komunala-kranj.si

Lokacije ukinitve bio ekodip zabojnika

  • Breška pot, pri trgovini Mercator
  • Odcep Možjanca

Hvala za razumevanje!

Komunala Kranj

Oglejte si tudi