Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
4°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
5°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

PREDDVORSKI SVETNICE IN SVETNIKI TUDI TOKRAT ......


OBČINSKE

| |
26.03.2015      17:02
A A

PREDDVORSKI SVETNICE IN SVETNIKI TUDI TOKRAT SOGLASNI


Na peti redni seji so se sestali svetnice in svetniki Občine Preddvor. Pred uradnim začetkom seje so si ogledali delovanje kotlarne na lesno biomaso v Preddvoru, potem pa v občinski sejni sobi poslušali predstavitev direktorja Energetike Preddvor Janka Mačka in Petra Murija, najemnika kotlovske opreme, ki sta predstavila težave pri delovanju in možnosti za bodoči razvoj kotlarne. Preddvorski svetnice in svetniki so po skrajšanem postopku soglasno sprejeli odlok o zaključnem računu Občine Preddvor za leto 2014.


Preddvorski svetnice in svetniki (foto Media butik)
Preddvorski svetnice in svetniki (foto Media butik)
Deli:

Prav tako sta bila v prvi obravnavi sprejeta odloka o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter o javni gasilski službi v občini. Do sedaj Občina Preddvor kljub zakonskim zahtevam Odloka o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ni imela, odslej pa ima dokument, ki vsebuje vse komponente zaščite in reševanja, ki so natančneje opredeljene in dodelane v drugih aktih. Gasilstvo pa je v Občini Preddvor organizirano že 119 let. PGD Preddvor je edina in osrednja gasilska enota v občini in je glede na ogroženost posameznega območja občine razporejeno v tretjo kategorijo. Po besedah župana Občine Preddvor Mirana Zadnikarja se je požarna ogroženost občine v zadnjih letih povečala.

 

Precej zgovorni so bili preddvorski svetnice in svetniki pri pregledu dela odborov. Obravnavali so zapisnike zborov krajanov in sestankov odborov, ki so bili prejšnji mesec. Najpomembnejša tema je dostopna cesta do novega športnega parka Voke, ki poteka mimo osnovne šole. Dogovorili so se, da župan v prihodnjih dneh skliče sestanek s predstavniki projektantov, prostorskimi načrtovalci in občinskimi svetniki, da skupaj še enkrat pregledajo določeno traso. 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavamarkobohinec.mp3
38355_izjavamarkobohinec.mp3 (1,02 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo