Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
25°C
18°C
JUTRI
28°C
13°C
3545

Preddvorski občinski svet o Energetiki Preddvor

Preddvor, 31. julija 2019 – Na redni seji se je sredi poletja v nekoliko okrnjeni a sklepčni zasedbi sestal preddvorski občinski svet. Ker Občina kot edina lastnica prodaja podjetje Energetika Preddvor, je bila nujna obravnava spremembe Odloka o načinu izvajanja gospodarske javne službe upravljanja in vzdrževanja toplovodnega omrežja in oskrbe s toplo vodo ter Soglasja k spremembi koncesijske pogodbe z družbo Energetika Preddvor. 1. in 2. obravnava obeh aktov sta s soglasjem vseh navzočih potekali na isti seji.

Odvetnik Anže Godec iz odvetniške pisarne Godec Černeka Nemec je uvodoma pojasnil, da je treba odlok prilagoditi ter spremeniti pogoje koncesionarja sedaj, ko je podjetje še v 100 odstotni lasti Občine. Postopek prodaje pa je že v teku: potem ko na lanski prvi javni razpis za prodajo Energetike ni bilo odziva, sta se na ponovljenega z možnostjo konkurenčnega dialoga odzvala dva potencialna kupca, s katerima trenutno potekajo pogovori. Nato so pregledali predlagane ključne spremembe obeh dokumentov, s katerimi želijo doseči skladnost z aktualnim Energetskim zakonom in zagotoviti delovanje podjetja in s tem povezano nadaljnjo kakovostno oskrbo občanov. Svetniki so izrazili dileme glede pogojev priklopov na sistem daljinskega ogrevanja za novogradnje, izrazili so skrb glede upadanja števila uporabnikov in nujno težnjo k temu, da se število le-teh spet poveča. Težavo podjetju predstavljajo tudi poletne izgube, ko je kurjenje potrebno le zaradi segrevanja sanitarne vode. K temu bi novi lastnik lahko pristopil z alternativno možnostjo, katere ureditev pa – so prepričani svetniki - ne bi smela bremeniti uporabnikov. Slednje so  v dokument tudi zapisali. Prav tako so svetniki izpostavili vprašanje glede lastništva toplotnih postaj, ki so nameščene pri uporabnikih in se strinjali, da bo v skrbi po čim manjših izgubah zanje ustrezno skrbel upravitelj kotlovnice, medtem ko samo omrežje mora biti še naprej v lasti Občine. Glede cen je pravnik pojasnil, da morata biti način obračunavanja in tudi cena skladna z Energetskim zakonom, zato občinski svet praktično nanju ne more vplivati. Ob tem dejstvu so svetniki sklenili, da se v koncesijski pogodbi opredeli, da se bodo po novem s cenami zgolj seznanjali in jih ne več potrjevali.

Oba dokumenta je z dorečenimi spremembami občinski svet soglasno sprejel.

P.L.Premru

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi