Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
5°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznovali smo občinski praznik


OBČINSKE

| |
10.07.2013      10:16
A A

Praznovali smo občinski praznikfotografija: skupinska fotografija nagrajencev v družbi župana Mirana Zadnikarja (foto: Media butik)
fotografija: skupinska fotografija nagrajencev v družbi župana Mirana Zadnikarja (foto: Media butik)
Deli:

Preddvor, 9. julij 2013 – Občina Preddvor praznuje občinski praznik 9. julija, na rojstni dan prve slovenske pesnice, pisateljice in skladateljice Josipine Urbančič Turnograjske, ki je živela in ustvarjala na Gradu Turn v Preddvoru. Letos mineva 180 let od njegovega rojstva. V tem prazničnem letu je Občina Preddvor skupaj z Župnijstvom na starem pokopališču pri cerkvi obnovila grobnico rodbine Urbančič, iz katere izvira tudi Josipina. V dvorani Kulturnega doma je bila na večer praznika slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj.

Župan Občine Preddvor Miran Zadnikar je na akademiji podelil štiri občinska priznanja. Za delo na kulturnem področju sta plaketo Josipine Turnograjske prejela člana domače igralske skupine Nande Vončina in Tina Krč, za dolgoletno srčno delo v turistični in planinski dejavnosti je prejel priznanje Občine PreddvorStanko Arh, za dolgoletno uspešno delovanje v Društvu upokojencev Preddvor ter za delovanje v odborih in komisijah občine pa je bila z malo plaketo Občine Preddvor nagrajena Anica Celar Gorza. 

V slavnostnem nagovoru se je župan posvetil trenutno zelo aktualni temi – vprašanju združevanja malih občin. „Ko smo šli pred 20 leti na posvetovalni referendum, smo se v naših krajih odločili, da nove občine Preddvor ne potrebujemo, saj smo mislili, da je standard, ki ga dosegamo v okviru stare kranjske občine, visok, poleg tega pa smo bili zelo aktivni tudi v tedanji krajevni skupnosti, kjer je bilo tudi s prostovoljnim delom in aktivnim sodelovanjem društev uresničenih mnogo želja. Nove občine smo se skoraj prestrašili, bila nam je tujka, s katero sprva niti nismo vedeli, kaj bi počeli. Zelo hitro pa se je razcvetela, še posebej, ko smo dojeli, da smo sami svoji gospodarji. Ne glede na to, da prostovoljstva ni več bilo toliko kot pod okriljem stare občine, pa je skrbno ravnanje s proračunom , obogatenim z nepovratnimi sredstvi in drugimi ustreznimi viri, pripomoglo k dvigu skupnega standarda. Če se spomnite, smo v letu 2012 uresničili kar štiri velike naložbe, med katerimi je bila največja naložba v nov vrtec. Zadovoljstvo občanov nam je vlilo prepotrebno energijo, da skoraj tako zavzeto delamo tudi letos“, je povedal župan Zadnikar. 

Program slavnostne akademije so obogatili pevci Cerkvenega pevskega zbora sv. Peter iz Preddvora pod vodstvom Marjane Rehberger, Ženski pevski zbor Plamenke iz Preddvora pod vodstvom Sonje Puzin in s spremljavo citrarja Tomaža Plahutnika, moške glasove pa je dodal Oktet Zelen.Prireditev je povezovala Saša Pivk Avsec.  

 

Po akademiji so prejemniki občinskih priznanj obujali spomine na prehojeno pot med aktivnostmi in delom v Občini Preddvor, za kar so si zaslužili priznanje. Tina Krč se še dobro spominja obleke, ki jo je tiščala v eni od najljubših vlog:  

izjava Tina Krč      17'' (mp3)

Nande Vončina je celo nevesto in svate na svoji poroki zapustil za tri ure, da je prišel odigrat svojo vlogo na preddvorski oder. In katera vloga ga je najbolj zaznamovala?

izjava Nande Vončina       12'' (mp3)

Stanko Arh je eden tistih, ki ima Preddvor tako rad, da je zanj vedno pripravljen postoriti marsikaj. Poleg dela v Turističnem društvu je z dušo in srcem zapisan planinstvu in gradnji zavetišča na Zaplati, saj če nisi pri planincih, menda nisi pravi Preddvorčan:

izjava Stanko Arh         27'' (mp3)

Anica Celar Gorza je bila iskreno vesela male plakete, čeprav, kot pravi, ne dela za priznanja: 

izjava Anica Celar Gorza       19'' (mp3)

Župan Občine Preddvor Miran Zadnikar je spregovoril o letošnjih projektih:

izjava Miran Zadnikar      34''  (mp3)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo