Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
1°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odprli večnamenski informacijski center


OBČINSKE

| |
28.11.2012      9:59
A A

Odprli večnamenski informacijski centerfoto:  Ob odprtju Info centra (foto: Media butik)
foto: Ob odprtju Info centra (foto: Media butik)
Deli:

V dnevni sobi Preddvora tudi nova krajevna knjižnica  

Preddvor, 28. november 2012 – Danes so v središču Preddvora odprli nov večnamenski informacijski center v velikosti 250 m2. Vrednost projekta znaša  435.138 eur.  Za projekt so bila v višini 70 % upravičenih stroškov odobrena nepovratna sredstva programa razvoja podeželja sofinanciranega iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP), ukrep Obnova in razvoj vasi za projekt »Večnamenski informacijski center Preddvor«. Vizija večnamenskega informacijskega centra Preddvor, ki bo predan v upravljanje Zavodu za turizem Preddvor,  je postati osrednje informacijsko stičišče v občini za vse skupine prebivalcev in širše. V njem je svoje prostore dobila tudi krajevna knjižnica Preddvor. 

Občina Preddvor je v letu 2010 kupila poslovni objekt v centru Preddvora nasproti sedeža občine z namenom, da se v delu pritličja na 250 m2 uredi večnamenski informacijski center za potrebe prebivalcev in obiskovalcev, ki bo omogočal večnamensko rabo. Aprila letos je bila podpisana pogodba z izvajalcem gradbeno obrtniških del z Gorenjsko gradbeno družbo iz Kranja. V novem INFO centru se bo  spodbujala ustvarjalnost mladih in otrok, saj bo v prostorih zagotovljen otroški kotiček, ki bo omogočal koristno preživljanja prostega časa. V prostorih bo javni brezplačni dostop do interneta ter do raznih informativnih in drugih gradiv in povečale se bodo možnosti za informiranje o turistični in kulturni ponudbi na podeželju v občini in širše. V njem je IKT točka z dostopom do interneta in multimedijev, čitalnica in dostop do različnih gradiv, revij, publikacij, turistično informacijski kotiček, v centru se bodo izvajala različna srečanja, sestanki, razprave, okrogle mize. Center je opremljen z vrhunsko multimedijsko opremo, ima 15 računalnikov, 3 TV sprejemnike, 3D očala, slušalke.

Vabilo občanom, da bi se čim bolj pogosto srečevali v novem centru, je župan Miran Zadnikar pospremil z besedami: „Vabljeni torej, da se vse generacije čim večkrat srečate v teh novih prostorih. Istočasno pa vabim vse, ki ste s svojim prispevkom pripravljeni vdihniti dušo naši info točki, da se nam pridružite. Več nas bo, bolj toplo bo sijal plamen medgeneracijske solidarnosti in marsikateri materialni problem bo ob tem izgubil del svojega pomena. Vrnil se bo lesk v naše oči; lesk, ki je ugasnil ob krizi zadnjih dni“.

Kot je povedala dolgoletna knjižničarka in vodja krajevne knjižnice Slavica Slavc, ki je za svoje samoiniciativno knjižničarsko delo in prizadevno vodenje knjižnice v Preddvoru leta 1977 prejela malo Prešernovo plaketo, je „Preddvor s tem novim centrom dobil svojo dnevno sobo“. Da ji bo potrebno dodati vsebino se zaveda župan Občine Preddvor Miran Zadnikar: 

izjava MIRAN ZADNIKAR, župan Občine Preddvor 

Objekt so predali namenu župan Občine Preddvor Miran Zadnikar, direktorica Zavoda za turizem Preddvor Mirjam Pavlič in direktor Mestne knjižnice Kranj Viljem Leban, ogledal pa si ga je tudi  Marjan Gujtman, z Direktorata za kulturno dediščino na Ministrstvu za izobraževanje, znanost, kulturo in šport. Objekt je blagoslovil domači župnik Miha Lavrinec.

 

V kulturnem programu so nastopili otroci iz Vrtca Storžek, učenci OŠ Matije Valjavca Preddvor, Ženski pevski zbor Josipine Turnograjske pri Društvu upokojencev Preddvor in Folklorno društvo Preddvor. 


Preddvor, 28. november 2012                                               Saša Pivk Avsec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo