Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
29°C
12°C
JUTRI
26°C
15°C
Deli
1488

Na delu so bili vandali

Konec tedna so vandali izruvali opozorilni znak ob obali jezera Črnava ter ga z betonskim temeljem vred potisnili v vodo. Znak, katerega je v opozorilo kopalcem, drsalcem in lastnikom psov pred nekaj leti postavila Občina Preddvor, je bil sicer kot posledica vandalizma že nekaj časa precej poškodovan, občinski delavec pa ga je - preden bi ga kdo oziroma bi se sam potopil še globlje - uspešno potegnil iz vode in namestil nazaj na prejšnje mesto. Vandali so bili v teh dneh na delu tudi v grajskem parku, kjer so uničili solarno lučko ob sprehajalni poti.

Težko je razumeti, kakšen je namen in smisel tovrstnega namernega uničevanja in povzročanja škode. Vse oblike vandalizma so nesprejemljive, z njimi se ne gre kar sprijazniti, pa tudi lepše je brez njega. Toda kako ga zajeziti, preprečiti?. Žal se dolgoročno vandalizma zgolj s kaznijo ne da odpraviti, so zapisali za spletnih straneh slovenske policije. »Vsa neprimerna ravnanja v družbi je treba obsoditi in si ob tem prizadevati, da se spremenijo vzorci ravnanj posameznikov in skupin, ki so mnenja, da so takšna ravnanja sprejemljiva. Ob vandalskih dejanjih nikoli ne ostanite brezbrižni, češ saj to ni moje, to se me ne tiče in podobno. Če opazite, da se nekdo vandalsko obnaša, ga skušajte opozoriti, naj tega ne počne. Če presodite, da vašega poziva ne bo upošteval, pokličite policijo,« so še zapisali.

Celoten prispevek »Brez vandalizma je lepše - zaustavimo ga!« si lahko preberete na spodnji povezavi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi