Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ljubitelji glasbe in veselja na pohodu


OBČINSKE

| |
29.05.2011      12:14
A A

Ljubitelji glasbe in veselja na pohoduFoto: Postanek na Pustem gradu (foto: Media butik)
Foto: Postanek na Pustem gradu (foto: Media butik)
Deli:

Niti slabo vreme ni odvrnilo največjih ljubiteljev pohodništva od 3. GLASBENEGA
POHODA NA SV. JAKOB. Ker je zjutraj v Preddvoru še močno deževalo, smo nekoliko spremenili program, kljub temu pa pohodnike popeljali prav do vrha te priljubljene izletniške točke. Nastopajoči glasbeniki in plesalci so pohodnike, okrog trideset se jih je zbralo, pričakali že v šotoru na prireditvenem prostoru, kjer so zanje pripravili krajši kulturni program. V njem so nastopili Otroška folkorna skupina Preddvor, harmonikar Gašper Selak, harmonikarja Miran Murnik in Štefan Arh in ansambel Murnik.

V spremstvu vodnikov Planinske sekcije Preddvor in Gorske reševalne službe Kranj, ter na čelu z županom Občine Preddvor Miranom Zadnikarjem, je pohodnike pot vodila mimo Gradu Hrib, kjer jim je vrtnarček Josip povedal nekaj zanimivosti o samem gradu in drevoredu mladoporočencev. Naslednja postojanka je bila v Gradu Turn, kjer ima svoje prostore tudi Dom starejših občanov Preddvor. V Josipini sobi v gradu jih je sprejela dr. Mira Delavec, ki je na zanimiv način predstavilo delo in življenje prve slovenske pesnice, pisateljice in skladateljice Josipine Urbančič Turnograjske, v domu pa so za pohodnike pripravili tudi sladko presenečenje. Da je bilo vzdušje tudi glasbeno, je poskrbel harmonikar Gašper Selak.

Mimo senčnice Josipine Turnograjske so jo ubrali do Pustega gradu, ki nosi s seboj zanimivo zgodbo, izvedeli pa smo tudi, da naj Preddvor ne bi imel le štiri, pač pa kar šest gradov. Na Pustem ali Novem gradu je bila tudi priložnost za krajši oddih in okrepčilo, potem pa so pohodniki strumnih korakov ubirali pot na vrh sv. Jakoba, kjer jih je v Planinski koči Iskra pričakal topel čaj. Čeprav razgledi na bližnje vrhove niso bili jasni, so se strinjali, da je na Jakobu res lepo in da se bodo še vrnili. Mimo Francijeve koče so se potem spustili v dolino, kjer jih je pričakalo toplo okrepčilo.

Žal pohoda ni bilo možno pripraviti tako, kot je bilo prvotno načrtovano, zato tudi
Navihank ni bilo v družbi pohodnikov, bodo pa v večernem času igrale pod šotorom skupaj z ans. Saša Avsenika in Triglavskimi muzikanti. Prav tako so obisk Gorenjskemu glasu odpovedali sosedje z avstrijske Koroške, ki bi se morali udeležiti srečanje SOSED/NACHBAR, pa tudi župani, ki bi jih gostil preddvorski župan Miran Zadnikar so v večini opravičili svoj izostanek.

Okrog polnoči pa bomo izžrebali vstopnico, katere lastnik bo bogatejši za kolo iz
podjetja A2U, vredno 1.000 eur.

Preddvor, 28. maj 2011                                                       Saša Pivk Avsec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo