Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
4°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 16°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Jezerjani si želijo poti v dolino


OBČINSKE

| |
07.02.2014      12:15
A A

Jezerjani si želijo poti v dolino


Po koordinacijskem sestanku interventnih služb, ki je bil danes popoldne v prostorih Občine Preddvor, 15 km dolg odsek ceste skozi dolino Kokre do Jezerskega, ostaja popolnoma zaprt. Edino prevozno sredstvo na tej relaciji tako ostaja pet vojaških oklepnih vozil, s katerimi so danes do domačinov prepeljali tudi predstavnike Rdečega križa. Z njegovo pomočjo je danes na terenu dodatnih deset agregatov, ki jih prostovoljci dostavljajo od hiše do hiše. Na terenu je dnevno prisoten tudi dežurni zdravnik v spremstvu gasilcev, ki še enkrat več opozarjajo in prosijo udeležence v prometu, naj dosledno spoštujejo opozorila gasilcev in policistov ter ne ogrožajo lastnih življenj in življenj reševalnih ekip po nepotrebnem.


Deli:

Danes mineva peti dan, ko prostovoljni gasilci iz Preddvora od ranega jutra do poznega večera delajo v izredno nevarnih pogojih, kamor je ostalim dostop prepovedan. Razmere so skrajno težko, gasilci utrujeni, a še vedno pripravljeni delati. Kot je na novinarski konferenci povedal predsednik PGD Preddvor Marko Bohinec, so danes zavzeli stališče, da bodo od jutri dalje skrbeli le še za prevoznost cest za oklepna vozila in pomoč občanom, saj je bilo njihovo več urno delo čiščenja obcestnega pasu, zavoljo hitro spreminjajočih se razmer in podiranja drevja,  praktično zaman.  Dnevno je na terenu od 25 do 30 gasilcev iz PGD Preddvor, v zadnjih dneh so jim na pomoč priskočili še gasilci iz Šenčurja. 

Kot je na današnji novinarski konferenci opozoril župan Občine Preddvor Miran Zadnikar, sta največji težavi, s katerimi se srečujejo, prevoznost ceste in oskrba z električno energijo. Dolino Kokre do nadaljnjega oskrbujejo samo z oklepnimi vozili in s pomočjo Slovenske vojske, prostovoljcev in gasilcev, ki so vseskozi prisotni na terenu. „Danes smo se s koncesionarjem dogovorili, da bodo jutri, če bodo razmere dovoljevale, začeli z obsekavanjem cestnega pasu. Če nam bo to uspelo, bomo lahko zaporo ceste, s fizično prisotnostjo policije, prestavili kak kilometer višje v dolino,“ je optimističen župan Zadnikar. Kar zadeva oskrbo z električno energijo pa: „ Danes popoldne so naselje Možjanca priklopili na električno omrežje, agregat prestavljajo v dolino Kokre, trenutno priklapljajo objekte na območju Podjebelce. Jutri se sprosti še en agregat, ki ga bodo namestili v bližini cerkve.  Upam, da bomo imeli tako jutri strnjena  naselja opremljena z agregati.“ (izjava: župan Občine Preddvor Miran Zadnikar)

Na Jezerskem je stanje podobno. Življenje se s pomočjo agregatov počasi normalizira, ljudje so oskrbljeni z osnovnimi življenjskimi potrebščinami. Župan Občine Jezersko Jure Markič upa, da se bodo razmere čim prej umirile in bo ljudem omogočen dostop v dolino. Bojijo se namreč, da delodajalci ne bodo imeli več dolgo posluha za njihovo odsotnost z delovnega mesta. Prizadevajo si, da bi v ponedeljek ali torek vrata ponovno odprla šola na Jezerskem. (izjava: župan Občine Jezersko Jure Markič).

Cesta v dolino Kokre je zaprta s prometno signalizacijo in stalno fizično prisotnostjo dveh policistov. Kljub opozorilom, da je zadrževanje in vožnja na tem delu smrtno nevarna, so namreč mnogi kršili prepoved in s tem ogrožali tudi življenja drugih. Na prvem mestu je varnost, še enkrat več poudarja inšpektor za prometno varnost na Policijski upravi Kranj Aljoša Jazbec. (izjava:inšpektor za prometno varnost PU Kranj Aljoša Jazbec). 

„Duševna stiska okrog 300 ljudi v dolini Kokre je že precejšnja,“ je povedalpoveljnik Civilne zaščite Preddvor Branko Košir.  Danes so eno osebo pripeljali v Dom starejših občanov Preddvor v začasno oskrbo, nekaj pa jih je potrebovalo pomoč zdravstvenega osebja. Vsak dan je na terenu dežurni zdravnik v spremstvu gasilcev. 

Občani, ki potrebujejo kakršnokoli pomoč, lahko pokličejo na dežurno telefonsko številko 255-10-00 ali pišejo na cz.preddvor@gmail.com.

Za dodatne informacije in izjave za javnost vam je na voljo poveljnik PGD Preddvor, Blaž Pfajfar, na telefonski številki 031/484-483.

Obveščamo vas, da je naslednja novinarska konferenca sklicana za ponedeljek, 10. februarja 2014, ob 11. uri v prostorih sejne sobe Občine Preddvor. O podrobnostih vas seznanimo naknadno.

Preddvor, 6. februar 2014                                                    Saša Pivk Avsec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo