Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 23°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Izdaja polletnih akontacijskih računov za ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OSTALO

| |
11.06.2015      14:30
A A

Izdaja polletnih akontacijskih računov za storitev oskrbe s pitno vodo izvajalca Vodovodne zadruge Preddvor


S 1. januarjem 2015 so tudi v občini Preddvor začele veljati spremenjene cene in način obračuna storitev oskrbe s pitno vodo. V vseh občinah je bila sprejeta enotna cena za pitno vodo, in sicer po novem vodarina znaša 0,44 EUR/m3 brez DDV, omrežnina voda pa 4,20 EUR na mesec brez DDV za vodomer premera DN 20.


Deli:

V naslednjih dneh, pa vse do konca meseca junija, bo Vodovodna zadruga Preddvor začela izdajati polletne akontacijske račune na področju, kjer je kot izvajalec obvezne gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo v občini Preddvor za naselja Nova vas, Preddvor, Hrib, Breg ob Kokri in Zgornjo, Srednjo ter Spodnjo Belo. Računu bo priložen tudi UPN nalog, katerega bo poleg standardnih šalterskih mest (pošte, banke, trgovine) možno plačati tudi preko modernih elektronskih inštrumentov (e-banke). Drugi del računa bo predstavljal dokončni obračun / poračun po naslednjem popisu ob koncu letošnjega leta.

 

Skladno z Uredbo o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja mora biti cena storitev javne službe oskrbe s pitno vodo sestavljena iz variabilnega (vodarina) in fiksnega dela (omrežnina za vodo). 

 

GLAVNE SPREMEMBE PRI OBRAČUNAVANJU IN CENAH, OBLIKOVANIH PO NOVI UREDBI:

  • Celoten obračun je sestavljen iz dveh delov in sicer:
    • POLLETNE AKONTACIJE v prvi polovici leta
    • DOKONČNEGA OBRAČUNA / PORAČUNA ob naslednjem popisu konec leta
  • Strošek vodnega povračila je po novem vključen v ceno vodarine in se na računu ne izkazuje več kot posebna cenovna postavka.
  • Strošek obnove, vzdrževanja ter menjave vodomerov je po novem vključen v ceno omrežnine in se na računu ne prikazuje več kot posebna cenovna postavka t.i. števnina.
  • V ceno omrežnine za vodo so po novem vključeni tudi stroški obnove in vzdrževanja priključkov na javni vodovod. Vodovodni priključki so pomemben člen vodovodnega sistema. So v lasti uporabnika, a zaradi zagotavljanja ustrezne oskrbe s pitno vodo z njim upravlja izključno izvajalec gospodarske javne službe. Pred spremembo so se stroški obnov in vzdrževanja vodovodnih priključkov uporabniku zaračunali po opravljeni storitvi, po novem pa so ti stroški že vključeni v ceno omrežnine.
  • Pri izračunu omrežnine so upoštevani novi faktorji omrežnine iz Uredbe.

 

V spodnji tabeli so prikazani faktorji po nekdanjem pravilniku o oblikovanju cen in faktorji, ki jih je država določila v novi uredbi. Za posamezne premere vodomerov so prikazane cene omrežnine za vodo pred in po spremembi zakonodaje. V občini Preddvor omrežnina za vodo do te spremembe ni bila zaračunana.

 

POSTAVKE NA RAČUNU PRED SPREMEMBO:

Voda (0,3273 €/m3) in Vodno povračilo (0,0638 €/m3)

Števnina (1,5466 € za DN 20)

 

POSTAVKE NA RAČUNU PO SPREMEMBI:

Vodarina (0,44 €/m3) *

Omrežnina voda (4,20 € za DN 20) **

 

Strošek vodnega povračila je po novem vključen v ceno vodarine in se na računu ne izkazuje več kot posebna cenovna postavka.

 

**  Strošek obnove, vzdrževanja ter menjave vodomerov je po novem vključen v ceno omrežnine in se na računu ne prikazuje več kot posebna cenovna postavka t.i. števnina.  Prav tako so po novem v ceno omrežnine vključeni tudi stroški obnov in vzdrževanj vodovodnih priključkov. Ti so se uporabniku zaračunali po opravljeni storitvi, po novem pa so ti stroški že vključeni v ceno omrežnine.

 

OSNOVA IN PRAVNE PODLAGE

Vlada Republike Slovenije je v mesecu novembru 2012 sprejela novo Uredbo o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja (Uradni list RS, št. 87/2012). Uredba je stopila v veljavo 1.1.2013, občine bi cene morale uskladiti do 1.4.2014. V skladu z novo metodologijo je Vodovodna zadruga Preddvor, kot izvajalec obvezne gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo v občini Preddvor za naselja Nova vas, Preddvor, Hrib, Breg ob Kokri in Zgornjo, Srednjo ter Spodnjo Belo, pripravila elaborat za potrditev cen oskrbe s pitno vodo. Elaborat je občinski svet občine Preddvor potrdil dne 17.12.2014 in so uveljavljene s 1.1.2015.

 

Dodatne informacije in pojasnila so na voljo v Računovodskem servisu Vencelj oz. Vodovodni zadrugi Preddvor ter na spletni strani www.vz-preddvor.si, kamor lahko tudi javite vsako morebitno spremembo kontaktnih podatkov!
Povezave:vz-preddvor.si
Priloge:
Neznan tip datoteke
Voda je dragocena
42537_pipa-denar.jpg (8,05 KB)
Neznan tip datoteke
Vodomer
42537_vodomer.jpg (756,51 KB)
Neznan tip datoteke
Vodomerni jašek
42537_vodomer-pokrov.jpg (589,86 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vodovodna zadruga PREDDVOR z.b.o.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Vodovodna zadruga PREDDVOR z.b.o.
Vodovodna zadruga PREDDVOR z.b.o.
GORIČICA 7
Tel:070 894 451
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n
02.07.2017 | Kultura
11. MEDNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo