Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 26.06.2017
17°C | 29°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 30°C
četrtek, 28.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

20 naravovarstveni dan na Kališču


OBČINSKE

| |
23.06.2011      12:21
A A

20 naravovarstveni dan na KališčuDeli:

V soboto 11.06.2011 je na Kališču potekal tradicionalni »20. Naravovarstveni dan« v organizaciji PD Kranj in Planinske sekcije Preddvor. Kot vsako leto so ob tem dnevu organizirane različne delovne akcije. Prav zaradi tega se je skupina članov Planinske sekcije Preddvor odpravila na Kališče že v petek 10.06.2011. Tega dne so posekali oz. očistili zaraščujoče drevje in grmičevje na in ob heliodromu za kočo. Na Malem Kališču so očistili okolico in uredili spominsko obeležje oz. grob kjer sta pokopana Ručigaj in Vodopivec. Za urejanje tovrstnih in drugih obeležji je dolžna skrbeti občina. Pred kočo na dvorišču so obnovili dotrajano in podrto ograjo. Uredili so tudi okolico koče.

 

Naslednji dan t.j. 11.06.2011 pa je bila v zgodnjih jutranjih urah organizirana delovna akcija v kateri so popolnoma obnovili del poti od koče proti Malemu Kališču. V soglasju s predstavniki AS Bašelj in revirnega gozdarja Tomaža POLAJNARJA so udeleženci delovne akcije posekali nekaj manjših dreves, ki so že zastirala pogled na Preddvor. Ves les so udeleženci delovne akcije spravili za potrebe markacijskega tečaja, ki bo pod okriljem PZS izveden v letu 2012 prav na Kališču. Vejevje so člani nametali na dobro uhojeno divjo pot, ki so jo naredili obiskovalci Kališča. Po končanih delovnih akcijah pa je bila ob 12.00 uri organizirana okrogla miza na temo »Svetovno leto gozdov«, ki ga je za to leto razglasila OZN. Okrogle mize so se udeležili:
- univ. dipl ing. Anton LESNIK, velik strokovnjak s tega področja,
- revirni gozdar univ. dipl. ing. Tomaž POLAJNAR z ZZG,
- predsednik AS Slavko ROBLEK s ;lani
- predsednik PD Kranj, mag. Franc EKAR in
- večinoma člani Planinske sekcije Preddvor.
Po izjemno zanimivem predavanju Antona LESNIKA se je razvil sproščen pogovor
o neodgovornem ravnanju z gozdovi. Tako so bili izpostavljeni problemi vožnje z
motornimi vozili in kolesi v naravnem okolju, predvsem na gozdnih cestah, vlakah,
planinskih poteh in po brezpotjih. Predsednik AS Slavko ROBLEK pa je pohvalil odlično sodelovanje s Planinsko sekcijo Preddvor pri čiščenju planin in predlagal, da bi s tako obliko sodelovanja nadaljevali tudi v prihodnje. Člani PS so se s tako obliko sodelovanja strinjali. Glede na zanimivo tematiko je okrogla miza potekala dlje kot je bilo predvideno. Udeležba je bila nekoliko pod pričakovanjem, saj je marsikoga odvrnila neobetavna vremenska napoved. Ne glede na to pa ocenjujemo, da je bila izvedba »Naravovarstvenega dne« uspešna tako pri izvedbi delovnih akcij kot pri organizaciji okrogle mize na temo »Svetovnega leta gozdov«. Žal se okrogle mize ni mogel udeležiti župan preddvorske občine g. Miran ZADNIKAR, ki je po izvedenih delovnih akcijah v petek in soboto moral v
dopoldanskih urah sestopiti v dolino zaradi neodložljivih drugih obveznosti.

Po zaključku okrogle mize sta članici PS in PD vsem udeležencem delovnih akcij in
okrogle mize postregli z malico, ki jo je pred tem pripravila oskrbnica koče.

                                                                      Načelnik PS Živko DREKONJA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.201 | Šport
Prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu "v spomin Domna Kerna"
24.06.2017 | Ostalo
Sobotna bralna urica
24.06.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n
02.07.2017 | Kultura
11. MEDNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL
24.06.201 | Šport
Prvenstvo Občine Preddvor v malem nogometu "v spomin Domna Kerna"
24.06.2017 | Ostalo
Sobotna bralna urica
24.06.2017 | Družabni dogodki
Sobotna bralna urica
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo