Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
22°C
8°C
PET.
21°C
9°C
3545

1. junij, praznik Občine Preddvor

Občina Preddvor občinski praznik praznuje na 1. junija, na dan obletnice smrti Josipine Urbančič Turnograjske, prve slovenske pesnice, pripovednice in skladateljice. Osrednja praznična  prireditev bo Slavnostna akademija s podelitvijo priznanj Občine Preddvor in predstavitvijo novega Zbornika občine Preddvor »Podobe minulih časov in ljudi« ter glasbeno obarvanim kulturnim programom, ki bo v petek, 1. junija ob 20.00 v Domu krajanov v Preddvoru. V okviru občinskega praznovanja bo istega dne ob 13.00 odkritje spominske plošče na stanovanjski hiši Preširen v Kokri, kjer je bilo v letu 1990-1991 tajno skladišče orožja vojnih enot milice, ob 19.00 pa bo  v farni cerkvi sveta maša za domovino in blagoslov opravljenih del v občini. Prireditve ob občinskem prazniku se bodo vrstile vse do 7. julija. 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi