Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
3°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Preddvorski igralci praznujejo 30 let od ......


KULTURA

| |
28.11.2014      11:15
A A

Preddvorski igralci praznujejo 30 let od novega začetka društva z izdajo knjige


Igralska skupina KUD Matije Valjavca Preddvor bo v soboto, 29. novembra 2014 v dvorani Kulturnega doma obeležila 30. letnico delovanja društva. Sicer je društvo precej starejše, saj je bilo kot prvo prosvetno društvo v Preddvoru omenjeno že leta 1903. Vmes je društvo doživljajo vzpone in padce, pred 30. leti pa so se igralci "na novo rodili" in začeli aktivneje ustvarjati.


Z igre preddvorskih igralcev Vrnil se je ata
Z igre preddvorskih igralcev Vrnil se je ata
Deli:

V zadnjih treh desetletjih je bilo v KUD Matije Valjavca Preddvor aktivnih 192 igralcev in sodelavcev. Velika večina se jih bo udeležila tudi sobotnega praznovanja, ki je namenjeno izključno članom društva. V tem času so na oder postavili 26 iger režiserjev domačega društva in zunanjih sodelavcev. Gostovali so po dvoranah širom po Sloveniji in tudi na avstrijskem Koroškem, najlepše spomine pa imajo na domač oder. 

V soboto bo izšla tudi obsežna knjiga o 111 letnem delu društva z naslovom "Preddvorski oder od nekdaj do danes". Nastala je pod peresom domačina Slavka Prezlja, v veliko pomoč pa mu je bil štiričlanski uredniški odbor v sestavi: Josip Ekar, Petra Lombar Premru, Stane Nič in Ivo Kaštrun. 

 

Preddvorski igralci, ki delujejo v otroški in odrasli skupini, za prihodnje leto napovedujejo novo igro. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI MEDIA BUTIK D.O.O.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


MEDIA BUTIK D.O.O.
MEDIA BUTIK D.O.O.
POTOČE 33
Tel:051 697 737

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo