Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
18°C
6°C
JUTRI
18°C
4°C
Deli

Prvo usposabljanje za interpretatorje narave za področje Podonavja

Prvo celovito usposabljanje za interpretatorje narave & izobraževalce o varovanju okolja in trajnostnem razvoju (v okviru usposabljanja za vodnike po Podonavju)
Center za trajnostni razvoj podeželja Kranj je organiziral prvo slovensko usposabljanje za interpretatorje narave in izobraževalce o varovanju okolja in trajnostnem razvoju za področje Podonavja. Usposabljanje poteka v okviru projekta LENA, ki ga v Sloveniji izvaja Regionalna razvojna agencija Gorenjske BSC d.o.o., Kranj. Prvi del usposabljanja, ki se ga je udeležilo 18 turističnih vodnikov in zaposlenih v Zavodih za turizem je potekalo v Preddvoru. Usposabljanje je potekalo v prostorih Občine Preddvor in na terenu. Udeleženci so spoznavali različne metode s katerimi lahko naravno in kulturno dediščino lokalnega okolja turistom približajo na barvit, zanimiiv, poučen in doživet način. Usposabljali so se iz področja arheologije, etnologije, kulturne in naravne dediščine, ekologije, trajnostnega razvoja in predvsem nove, predstavljene metode za različne ciljne skupine preizkušali v praksi - v naši največji in najlepši učilnici - NARAVI. Seveda smo spoznali tudi čudovito reko Donavo, njeno raznolikost, prebivalce ob njej, .... Do naslednjič, ko se bomo srečali s Trbojskim jezerom in njegovo okolico, pa nas seveda čaka učenje in domača naloga.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi