Polzela

24°C

Polzelanka Pia Zoja Glavnik evropska prvakinja

Med 15. in 22. aprilom 2024 je v dvorani Bonifika v Kopru potekalo 38. člansko, 29. mladinsko, 15. veteransko in 13. otroško evropsko prvenstvo v taekwondoju verzije ITF. V mesto ob morju je pritegnilo 749 tekmovalcev iz 33 evropskih držav, skupaj pa se je zbralo več kot 1200 udeležencev.

Organizatorja, ITF Zveza za tradicionalni taekwondo Slovenije in Evropska taekwondo federacija (EITF), sta bila navdušena nad rekordno udeležbo in brezhibnim potekom prvenstva.

Slovenska reprezentanca v taekwondoju je blestela na prvenstvu, osvojila je odlično šesto mesto v skupnem seštevku. Polzelanka Pia Zoja Glavnik, sicer članica Taekwon-do & Kickboks kluba Skala Velenje, je še posebej izstopala. Povzpela se je na vrh v kategoriji članic borbe do 52 kg. Premagala je nasprotnice iz Ukrajine, Anglije, Grčije in Bolgarije ter  postala najboljša članica tekmovanja in s tem osvojila naslov evropske prvakinje. Prav tako si je prislužila srebro v formah črnega pasu (drugi dan).

1/2

Pia Glavnik, evropska prvakinja članic v kategoriji borbe do 52 kg

Skupaj je slovenska reprezentanca osvojila šest naslovov evropskih prvakov, osem drugih in pet tretjih mest.