Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
33°C
16°C
JUTRI
31°C
15°C
3398

Polzelanka Maša Vidmar prejela medaljo policije za požrtvovalnost

Na osrednji slovesnosti ob dnevu policije 26. junija 2020 na Policijski akademiji v Tacnu je naša sokrajanka Maša Vidmar prejela medaljo policije za požrtvovalnost. 

Takole so zapisali v uradnem zapisu: »Medaljo za požrtvovalnost prejme Maša Vidmar, ker je 22. avgusta lani policistom posredovala ključne informacije glede ropa zlatarne, na podlagi katerih so bili pozneje prijeti vsi trije osumljenci tega kaznivega dejanja.«

Maša Vidmar skromno pojasni dogajanje: »Lansko poletje sem delala v enem izmed lokalov na promenadi v Portorožu. Nekega dne sem se odpravila po drobiž na začetek ulice. Pot me je vodila mimo zlatarne, v kateri je delal možakar, star okrog 85 let. Slučajno sem pogledala v njegovo prodajalno in opazila, da možakar leži na tleh. Ko sem dobro pogledala, sem videla, da ga na tleh zadržujeta dva moška, ki sta mu čez usta ravno lepila lepilni trak, noge je imel že povite z vezico, bila sem v šoku in brez pomisleka sem stopila v prodajalno. Zavpila sem: "Ven! Dost' je!" Oba moška sta takoj zbežala ven, notri v kotu pa je bil še tretji moški, ki je ravno polnil vrečo z zlatom in preden je zbežal, si je napolnil še žepe. Moškega sem osvobodila in takoj sem poklicala policijo. Nisem pričakovala, da bo to moje dejanje nagrajeno. Po letu dni sem preprosto na dom prejela vabilo na podelitev medalj za hrabrost in požrtvovalnost.«

Vidmarjeva pove, da že od nekdaj rada pomaga drugim ljudem in da sploh ni razmišljala o tem, da bi lahko trije moški napadli tudi njo. Rada ima akcijo, njena skrita želja pa je že od nekdaj poklic kriminalistke. 

 

Bina Plaznik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi