Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
25°C
13°C
JUTRI
26°C
11°C

S čebelami v Domu upokojencev na Polzeli

Druženje s knjigo in zgodbami obnavljamo tudi v Domu upokojencev na Polzeli.

Po sprostitvi ukrepov smo pričakovali njihovo povabilo in se nanj odzvali v juniju. Irena Štusej in Breda Kolman sva k njim prišli s čebelarsko obleko ter zanimivostmi iz sveta čebel in čebelarjev. Pričakali so naju zunaj v senci. Druženje sovpada s projektom lokalnih akcijskih skupin Čebela BERE med.

Starejši ljudje imajo vseh vrst izkušenj, o katerih morda nimajo dovolj priložnosti pripovedovati. Ena izmed stanovalk doma nas je, takoj ko je slišala, da bodo z nami v pripovedih čebele, vprašala, ali vemo, kako ustavimo roj čebel, ki zapušča čebelnjak. "Ne veste, ali ne? Vam povem: s kovinskim zvokom. Ko vidiš čebele na begu, potolci po motiki, kosi ali po čimer koli kovinskem, kar je v bližini. Čebele se bodo zagotovo ustavile in se naselile v bližini," se je glasila njena modrost. Še veliko tega znanja imajo starejši ljudje, od katerih se je vredno učiti.


Irena Štusej


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi