Logo MojaObčina.si

Polzela

JUTRI
7°C
-4°C
PET.
4°C
-4°C

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2019 - GREMO PEŠ!

 

Evropski teden mobilnosti je tradicionalna evropska pobuda, ki lokalne skupnosti spodbuja k uvedbi in promociji trajnostnih prometnih ukrepov. Cilj trajnostne mobilnosti je zadovoljiti potrebe vseh ljudi po mobilnosti in obenem zmanjšati osebni motorni promet. Občina Polzela v mednarodni akciji Evropski teden mobilnosti (ETM) sodeluje že od leta 2015 in je v lanskem letu pridobila naziv za najbolj aktivno nemestno slovensko občino v letu 2018.

 

Letošnja izvedba ETM bo potekala med 16. in 21. septembrom pod sloganom »GREMO PEŠ!«.

 

Hoja nas sicer resda premika od točke A do B, a hkrati poskrbi tudi za vsaj minimalno raven fizične aktivnosti. Na krajših razdaljah je hoja najučinkovitejši in časovno zelo konkurenčen prometni način. Je drugi najpogostejši način premikanja v slovenskih naseljih, saj je primerna za krajše razdalje (do 2 km), kar je tudi približna dolžina pri nas opravljenih vsakokratnih poti. Zaradi vsega tega bomo v septembru slavili hojo.

 

Pridružite se nam!

 

Občina Polzela

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi