Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Danes bo povečini sončno, sprva v vzhodni Sloveniji še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 10°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
6°C | 13°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 13°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Odjezdite na vikend avanturo v Nazarjah


TURIZEM

| |
01.12.2014      15:08
A A

Odjezdite na vikend avanturo v Nazarjah


Občina Nazarje je zaradi svoje lege izjemno zanimiva za izletnike in turiste. Poleg ogleda zgodovinskih znamenitosti in kulturnih prireditev so izleti in planinarjenje v okolici primerni za vsakega turista. Na svoj račun pridejo tudi ljubitelji lova, ribolova, teka na smučeh, jahanja in gorskega kolesarjenja.


Deli:

Nazarje se lahko pohvalijo z bogato kulturno dediščino, ki ponuja odličen pogled v preteklost naše prelepe dežele. Ko se odločite za obisk Nazarij, si najprej oglejte Grad Vrbovec, ki ima status umetnostnega spomenika. Grad stoji na sotočju reke Drete in Savinje, kjer je zaradi vrbovja, ki je poraščalo bregove, dobil svoje ime. Danes se v tem nedavno obnovljenem gradu nahajajo upravni prostori občine in številna podjetja, obiskovalcem pa je na voljo gostišče, poročna dvorana in muzej gozdarstva in lesarstva, ki je edini te vrste v Sloveniji. Tu si boste lahko ogledali življenja preprostih ljudi naše preteklosti: olcarjev, furmanov, žagarjev in splavarjev, ki so živeli od lesa.

 

Če ste ljubitelj literature, se ne smete izogniti samostanski knjižnici v frančiškanskem samostanu Nazarje, ki je odprta javnosti. V njej si lahko ogledate redke rokopise iz 11. in 12. stoletja, prevode Trubarjevih evangelijev in dve Dalmatinovi Bibliji iz 16. stoletja.

 

Pohodniki si lahko ogledajo star in dobro ohranjen Brčunov mlin ter eno najstarejših kašč v Sloveniji – Tominškovo kaščo. V njej so na ogled stare lesene skrinje in drobni hišni pripomočki, ki so jih uporabljali včasih. Ljubiteljem cerkva pa so na voljo številne cerkve in samostan.

 

Zdaj ste že verjetno utrujeni od vseh zgodovinskih in kulturnih spomenikov in si želite odpočiti oči na čudoviti naravi. V Nazarjah se nahajajo številne znane jame, med katerimi je zelo priljubljena Zelena jama, poznana tudi kot Brezno presenečenj. V njej se lahko ob spremljajočem potočku skozi ozke in visoke rove spustite do dna najglobljega brezna na Štajerskem. Za ta podvig potrebujete spremstvo vodnikov, ki zagotovijo potrebno opremo, in vsaj pol dneva časa.

 

Če vam plezanje po jamah zveni prezahtevno, si raje oglejte prelaz Lipa, ki povezuje Zgornjo in Spodnjo Savinjsko dolino. Na tej točki se nahaja ogromna stara lipa. Vzbudite ljubitelja narave v sebi in jo objemite. Toda za to boste potrebovali vsaj štiri ljudi. Od te točke se lahko odpravite na polurni sprehod po markirani pešpoti do cerkve sv. Jošta in cerkve sv. Gervazija in Protazija. Če vam cerkve ne dišijo preveč, se lahko namesto tega podate čez Predkovico na Slapi in od tam naprej na Menino planino.

 

Ljubite ribolov? Potem obiščite reko Dreto, ki s svojimi številnimi manjšimi pritoki ustvarja značilno krajinsko podobo. V preteklosti je bila reka znana po splavarjenju in številnih žagah, sedaj pa je zanimiva zlasti za ribolov in različne športne aktivnosti. Kot nepogrešljiv element krajinske podobe je z ohranjenostjo naravnih brežin primerna tudi za sprostitev in dolge prijetne sprehode.

 

Zdaj ste že verjetno utrujeni in lačni, zato skočite še do izredno priljubljenega Ranča Burger Veniše. Tu se lahko v zahodnjaški atmosferi najeste kot pravi kavboj. Priporočamo njihov savinjski želodec ali domače štruklje. Seveda ne boste pravi kavboj, če ne zajahate konja. Na voljo vam je prosta ježa v naravi, jahalna šola in ogled okolice s kočijo.
Povezave:Občina Nazarje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!