Logo MojaObčina.si

Nazarje

DANES
25°C
5°C
JUTRI
27°C
7°C
2601

Načrt ravnanja upravljavca lovišča zaradi afriške prašičje kuge

Spoštovani,

ob koncu leta 2020 je bil sprejet in začel veljati Zakon o nujnih ukrepih zaradi afriške prašičje kuge pri divjih prašičih (ZNUAPK, Ur. l. RS št. 200/20), dne 22. januarja pa še Sklep o določitvi visoke stopnje ogroženosti zaradi afriške prašičje kuge pri divjih prašičih (Ur. l. RS št. 10/21). Ker tudi za območje Občine Nazarje velja visoka stopnja ogroženosti glede afriške prašičje kuge, nazarski lovci prosijo vse obiskovalce gozdov, da zaradi povečane nevarnosti za prenos okužbe na domače prašiče ne zahajajo na krmišča za divje prašiče (prepoved tudi po Zakon o divjadi in lovstvu), da v gozdove ne odlagajo živalskih stranskih proizvodov (ostanki kolin) ter da so posebej pozorni na obvezno ravnanje v primeru najdbe trupa divjega prašiča, kot ga določa 15. člen ZNUAPK in je opisan tudi v 6. točki objavljenega Načrta ravnanja upravljavca lovišča.

Hvala in lepo pozdravljeni,

Milan Cajner, predsednik LD Dreta Nazarje

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi