Logo MojaObčina.si

Nazarje

DANES
16°C
10°C
JUTRI
17°C
4°C

Koncert - Slovenski sekstet klarinetov

V torek 15. septembra 2020 je Glasbena šola Nazarje s Slovenskim sekstetom klarinetov pričela s sezono koncertov. Tako se je v okviru občinskega praznika Občine Nazarje odvijal prvi dogodek, ki je potekal na prireditvenem prostoru na Hudičevi skali gradu Vrbovec v Nazarjah. Zasedba Slovenskega seksteta klarinetov predstavlja zanimivo in redko videno kombinacijo igranja šestih različnih klarinetov – od malega klarineta ali Es- klarineta pa vse do največjega kontrabasovskega klarineta. Pobudnik za ustanovitev ansambla je bil Tomaž Kmetič, ki je k sodelovanju povabil še svojih pet poklicnih kolegov (Jože Kotar, Peter Kuder, Janez Mazej, Franjo Maček in Matjaž Emeršič). Na koncertu smo slišali izvirno, sodobno glasbo 20. in 21. stoletja ter priredbe iz ostalih obdobij.

Fotografija: Jože Miklavc

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi