Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24, v južnih krajih do 30 stopinj C.
12°C | 24°C
torek, 25.07.2017
12°C | 24°C
sreda, 26.07.2017
10°C | 21°C
četrtek, 27.07.2017
11°C | 23°C
petek, 28.07.2017
11°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 16h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo pozno popoldne ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Kam za vikend? Privoščite si avanturo po Muti...


TURIZEM

| |
14.08.2014      13:15
A A

Kam za vikend? Privoščite si avanturo po Muti


Tako obiskovalci občine kot njeni prebivalci se dostikrat sprašujejo kje preživeti sobotno popoldne in kam se odpraviti na lep poletni dan. Ne izgubljajte več časa z razmišljanjem in se raje odpravite na lepše, saj smo za vas zbrali najbolj priljubljene destinacije v tej občini.


Deli:

Za začetek vam priporočamo ogled najbolj obiskanih turističnih znamenitosti na Muti. To sta Rotunda Sv. Janeza Krstnika na Sp. Muti, ki je poleg bogate zgodovinske vrednosti prava arhitekturna paša za oči, in Kovaško-livarski gasilski muzej na Zg. Muti, kjer si lahko ogledate kar več kot štiristoletno zgodovino kovaštva, livarstva in gasilstva na Muti (trenutno v obnovi).

 

Če vas zanimajo cerkve in kapele, si oglejte župnijsko cerkev Sv. Marjete v centru Mute ter Ekološko kapelico v Bistriškem jarku. Od tam se lahko odpravite po brvi čez reko Bistrico in naprej po markirani planinski poti do Sedelnikovega slapa in še dlje do Sv. Jerneja.

 

Ljubitelji hribov in pohodništva se poleg Sv. Jerneja lahko povzpnete še na  Pernice, Sv. Primož nad Muto ali Bricnik, od koder vas čaka čudovit razgled na Dravsko dolino in Pohorje. Na vsakem hribu se nahaja tudi cerkev poimenovana po svojem zavetniku. Na Sv. Primožu nad Muto pa vam bodo na izleniški kmetiji Matij ali izletniški kmetiji Breznik postregli s pravim kmečkim kosilom. Če bi se namesto hribov raje sprehodili po gozdu in nadihali svežega zraka, pa vam je na voljo gozdna učna pot Grašin.

 

Po vsej tej hoji boste verjetno lačni, zato se lahko ustavite v eni izmed številnih turističnih kmetij in restavracij, kot sta Gostilna pri Lipi in Gostišče pri Izidorju. Ste prinesli svojo hrano? Ni problema! MM Club na Gortini nudi tudi najem prostora za piknik z žarom, bazenom in možnostjo prenočitve na skednju. Idealno za prave zabave.

 

Ne izpustite pa postanka pri Mitnici, novi turistično- rekreacisjki, kulturni in gostiski točki tik ob izlivu reke Bistrice v reko Dravo, zagotovo boste navdušeni.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.