Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
-2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 10°C
sobota, 25.11.2017
0°C | 9°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

IGRALCI NTK MUTA


ŠPORT

| |
08.11.2011      17:03
A A

IGRALCI NTK MUTAtekmovalci ntk muta
tekmovalci ntk muta
Deli:

Začetek namiznega tenisa na Muti beležimo v letu 1957, ko smo v prostorih skladišča na Sp. Muti postavili dve mizi in si uredili zasilno telovadnico. Leta 1966 so se pogoji izboljšali. Ta prostor smo adaptirali in postavili štiri mize. Zanimanje za namizni tenis se je tako še povečalo.


V letu 1967 smo se že vključili v tekmovanje za slovenski pokal, vendar pri žrebu nismo imeli sreče, saj je v prvem kolu prišla na Muto takrat močna ekipa Olimpije. Bil pa je to pomemben dogodek za Muto.
Leta 1968 je prišlo do meddržavnega srečanja med TVD Partizan Muta in PSV Heiligenhaus iz Nemčije, katerega pobudnik je bil Milan Romih. Takrat je bil ta dogodek odmeven v vsej Jugoslaviji.


V letu 1970 so nam bili odvzeti prostori v tej mini telovadnici. Morali smo se znajti in našli smo prostor v učilnici osnovne šole, kjer smo lahko po pouku postavili eno mizo. Leta 1972 pa se je stanje zopet izboljšalo, ko smo lahko v avli nove OŠ igrali namizni tenis pred in po pouku. Vsled boljših pogojev so prišli tudi rezultati. Mirko Likar je bil prvi med njimi, ki je nato skupaj s Srečkom Vrhnjak prenašal svoje znanje na mlajše igralce. Silvo Likar in Hrabro Tratnik sta tako leta 1977 postala tudi republiška prvaka v parih. Silvo je z mladinsko ekipo Fužinarja leta 1980 v Beogradu osvojil naslov prvaka Jugoslavije.


Mirko Likar, Silvo Likar , Hrabro Tratnik in nekaj časa Vojko Lukner so igrali tudi v drugi slovenski ligi.
Po letu 1980 so se uveljavila tudi dekleta. Uspešni sta bili Simona Pušnik in Simona Šoštarec, ki je bila v samem vrhu slovenske pionirske in pozneje mladinske selekcije. V sezoni 83/84 sta igrali v prvi A republiški ženski ligi, v ekipi je bila tudi Larisa Krois iz Radelj ob Dravi. Simona Šoštarec je kasneje nastopala tudi za ekipo ŽNTK Maribor v prvi ligi.


Ob 50.obletnici Namiznoteniške zveze v Kranju sta za osebni prispevek k razvoju namiznega tenisa v Sloveniji prejela Šoštarec Štefan srebrno in Vrhnjak Srečko bronasto plaketo NTZS.
Po tem uspešnem obdobju je nastalo nekako zatišje.
Veseli smo, da se je tradicija namiznega tenisa na Muti leta 1998 zopet prebudila in čestitke vsem tistim, ki so to omogočili.         NTK Muta deluje v novejšem času od leta 1998, ko sta bila med pobudniki oživitve kluba predvsem Mirko Likar in Jože Mesner s še nekaterimi starši. Prvi predsednik je tako postal Mirko Likar, nasledil ga je Adolf Struc, nazadnje pa je dva mandata predsedoval Darko Sahornik. Vsem njim gre zahvala za njihov trud in prispevek.

V teh zadnjih dvanajstih letih se je klub razvijal predvsem zaradi velike angažiranosti staršev ter velike volje igralk in igralcev, ki so praktično vsak dan žrtvovali svoj prosti čas, da so lahko popoldan stali za zeleno mizo in se urili in pripravljali za tekmovanja.

Tudi starši so žrtvovali nemalo časa in po svojih močeh tudi denarja, da so se lahko njihovi otroci udeleževali treningov in tekmovanj.

Tako so članice in člani NTK Muta, v teh letih jih je za NTK Muta tekmovalo preko 50, zase in za klub dosegali odlične rezultate tako na državnih tekmovanjih, kot tekmovanjih izven naših meja.
Igralke in igralci so v 12-tih letih postali ponosni nosilci velikega števila medalj. Na državnih prvenstvih so osvojili 29 stopničk za najboljše in bili državni prvaki tako posamezno, kot ekipno
.
Na evropskih prvenstvih sta Slovenijo iz našega kluba zastopala Melita Verhnjak in Matic Slodej.

Matic je na evropskem mladinskem prvenstvu leta 2006 v Sarajevu v paru z Janom Žibratom osvojil srebrno medaljo.         Vseh uspehov je bilo v teh letih resnično veliko, na tem mestu naj tukaj omenimo le nekaj najodmevnejših iz zadnje sezone.

Ligaška tekmovanja:
Članice so bile v prvi SNTL šeste, moški pa so si s prvim mestom v drugi SNTL pridobili pravico do nastopa v prvi ligi.

Državna prvenstva:
Na državnem prvenstvu mladink, je dosegla Anja Garmut 2. mesto v mešanih dvojicah.
Na državnem prvenstvu U21 so nas zastopali Matic Slodej, Ožbej Poročnik in Boštjan Kraser. Posebej sta se izkazala Matic Slodej z 2. mestom in Ožbej Poročnik s 3. mestom ter v dvojicah z 2. mestom;
Na članskem državnem prvenstvu članic pa so nas zastopale Zala Miklavc, Melita Verhnjak in Anja Garmut. Zala Miklavc je osvojila srebro z 2. mestom v mešanih dvojicah z Bojanom Ropoša.

Trenutno sta Melita Verhnjak in Matic Slodej tudi člana državne reprezentance.

Turnirji pod okriljem NTZS:
V mlajših kategorijah so bili v tem letu uspešni na uradnih turnirjih in DP Anja Garmut z dvakrat 2. mestom in enim 3. mestom , Jan Pleterski je bil dvakrat 3. na turnirjih mlajših kadetov, Nika Naglič enkrat 3.

Mednarodna tekmovanja:
Na turnirju Alpe Adria aprila letos v Italiji je Gaja Paradiž osvojila prvo mesto.
Na mednarodnem turnirju v Varaždinu je nastopilo enajst naših kadetinj in kadetov. Osvojili so dve 2. in dve 3. mesti ( Nika, Nuša, Dejan in Jan).
Pred nami pa je še TOP za mlajše kadete na Muti, kjer prav tako pričakujemo odmeven rezultat naših najmlajših.

       

Cilji za sezoni 2011/12        

V mlajših kategorijah imamo zelo velik potencial. Če bomo imeli možnost delati tako naprej, se lahko v naslednjih dveh letih nadejamo novih medalj iz uradnih turnirjev, TOP in državnih prvenstev, kakor tudi mednarodnih tekmovanj kot so Varaždin, Zagreb ali Alpe Adria turnirji.

To je prvi cilj, ki smo si ga zastavili v vodstvu kluba, in delali bomo na tem, da ga, skupaj z našimi mladimi tekmovalkami in tekmovalci, njihovimi starši, člani društva ter s pomočjo Športne zveze Muta, Občine Muta in številnimi sponzorji in donatorji kluba, tudi uresničimo.

Prav tako se bomo trudili, da navdušimo še več otrok, da se nam pridružijo pri vadbi namiznega tenisa. Tisti, ki bodo imeli voljo in željo, se bodo lahko priključili rednim treningom.
Ne nazadnje je naš cilj igrati in ostati v prvi ligi za moške in prvi ligi za ženske. Upamo, da bomo lahko tudi za ta cilj zagotovili kadrovske in materialne pogoje.

Spodbujali bomo tudi rekreativno dejavnost med našimi člani. Trenutno nas je skupaj z igralci skoraj 50. Organizirali bomo lokalna tekmovanja, srečanja z drugimi klubi ter kandidirali za organizacijo državnih turnirjev.

Podpirali bomo tudi medklubsko sodelovanje, kar je pri nas že tradicionalno.

Na koncu naj še povemo, da bomo za delovanje kluba v naslednji sezoni potrebovali veliko denarja, zato bomo veseli vsakega prispevka.
Poslovanje bomo sproti spremljali. Na upravnem odboru bomo sprotno odločali o tem, kako finančna sredstva kar najbolj gospodarno uporabiti.
Povezave:www.ntkmuta.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!