Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZGODOVINA OBRTNIŠTVA NA MUTI- RAZSTAVA


KULTURA

| |
23.03.2012      7:16
A A

ZGODOVINA OBRTNIŠTVA NA MUTI- RAZSTAVADeli:

Vabljeni na otvoritev rastave o Zgodovini obrtništva na Muti, ki bo v petek 23.3.2012 ob 18.15 uri v šolski knjižnici. V sredo 28.3.2012 ob 16. uri bo voden ogled razstave.

Nekaj besed prireditelja razstave:

V sodelovanju z osnovno šola Muta je Društvo za ohranitev kulturne dediščine in umetnosti iz Radelj,  pripravilo razstavo o rokodelcih na Muti in okolici nekoč.

Prikazana je pot rimljanov in njihove sledi na tem območju, rimski kovanci in druge najdbe; zemljevid ceste skozi Muto iz obdobja Avstroogrske, domnevno iz leta1850; razstavljeni bodo dokumenti, ki dokazujejo razvoj rokodelstva, fotografije rokodelcev in njihove delavnice. Predstavljene bodo delavske bukvice iz obdobja Avstroogrske, Kraljevine Jugoslavije in Federativne ljudske republike Jugoslavije. Predstavljena bodo učna (lehrbrief), pomočniška, pomagalska, mojstrska dokazila, diplome, iz različnih obdobij; razni drugi dokumenti ter nekateri pripomočki, ki so jih obrtniki uporabljali pri svojem delu.

Prikazano bo tudi neka fotoaparatov, s katerimi so nekoč fotografi ustvarjali.

 

                                                                                                          Mirko Kogelnik

                                                                                                      Predsednik društva

 

Vljudno vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!