Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
12°C | 28°C
petek, 18.07.2018
13°C | 29°C
sobota, 20.07.2018
13°C | 28°C
nedelja, 21.07.2018
16°C | 28°C
ponedeljek, 22.07.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Novi zbiralniki odpadkov


EVROPSKI PROJEKTI

| |
30.06.2017      10:13
A A

Novi zbiralniki odpadkovDeli:
V Občinah Muta, Radlje ob Dravi, Vuzenica, Ribnica na Pohorju in Podvelka bodo postavili pet novih zbiralnikov za e-odpadke in baterije. Zbiralniki bodo postavljeni v središču posamezne občine, njihove točne lokacije pa bodo objavljene na spletni strani JKP Radlje ob Dravi. Novi zbiralniki so rezultat uspešne kandidature JKP Radlje ob Dravi in podjetja ZEOS na razpisu za EU subvencijo. Z njihovo postavitvijo bodo omenjene občine sledile zgledu 17 drugim slovenskim občinam, kjer takšni zbiralniki že stojijo. 
Se sprašujete, kaj e-odpadki sploh so? To so stari računalniki, elektronske naprave, stari gospodinjski aparati in druga oprema. V zbiralnike lahko prav tako odvržete odpadne baterije in akumulatorje. Nepravilno odlaganje e-odpadkov in odpadnih baterij lahko povzroči onesnaženje okolja z nevarnimi snovmi, ki se v takšnih odpadkih nahajajo. Prav tako pa se, če odpadkov ne ločujemo pravilno, izgubijo dragocene sekundarne surovine, ki so primerne za ponovno uporabo.  Povprečno slovensko gospodinjstvo na leto kupi kar 35 kilogramov nove elektronske opreme, odda pa le 12 kilogramov odpadkov. Bodimo pozorni na to, da potencialno nevarne odpadke odlagamo pravilno in tako prispevamo k lepšemu svetu za prihodnje generacije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!