Logo MojaObčina.si

Mozirje

DANES
21°C
1°C
JUTRI
21°C
0°C

Poskrbite za kožo v zimskih dneh

Poskusite z zdravljenjem poškodovane kožne povrhnjice kar sami doma in si naredite masko za obraz, s katero bo vaša koža zasijala. Masko, ki vam bomo jo predstavili, lahko s kože tudi kar poližete in se s tem držite recepta naši babic, ki so nekoč dejale: »Ne daj na obraz tistega, česar ne bi dal v usta.«

Kaj potrebujemo?

½ skodelice ovsenih kosmičev

2 žlici kokosovega masla

1 žlica chia semen

žlica olivnega olja

¼ čajne žličke cimeta

3 datlji

Datlje namočimo za nekaj minut v vodo, dokler se ne zmehčajo. Nato jih razkoščičimo in vse skupaj, razen ovsa in chia semen zmešamo v mešalniku. Slednji sestavini z mešanico naknadno zmešamo in damo v hladilnik  za vsaj 15 minut, lahko pa pustite tudi čez noč.

Mešanico nato namažemo na obraz in pustimo delovati 20 minut. Masko speremo z mlačno vodo kožo pa lahko namažemo z malo olivnega olja. Masko si naredite enkrat do štirikrat na teden in vaša koža bo sijala, kot še nikoli.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi