Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
-2°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
1°C | 13°C
petek, 24.11.2017
1°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

10 let Turistične kmetije Korošec v Ljubiji


TURIZEM

| |
05.09.2013      18:08
A A

10 let Turistične kmetije Korošec v Ljubiji


Letos mineva desetletje od tedaj, ko sta Urška in Franc Reberčnik na svoji kmetiji postavila prvo leseno hišo z apartmajem in prvo savno. Danes na Turistični kmetiji z nastanitvami Korošec v Ljubiji lahko turisti in ostali obiskovalci izbirajo med štirimi apartmaji z 22 ležišči in 4 prostori s savnami.


Deli:

 

Gostom poskušajo izpolniti vsako željo, tudi nemogočo

Letos mineva desetletje od tedaj, ko sta Urška in Franc Reberčnik na svoji kmetiji postavila prvo leseno hišo z apartmajem in prvo savno. Danes na Turistični kmetiji z nastanitvami Korošec v Ljubiji lahko turisti in ostali obiskovalci izbirajo med štirimi apartmaji z 22 ležišči in 4 prostori s  savnami. Idej, pravi Franc, je še veliko, vendar jih je težko izvesti zaradi nesprejetega občinskega načrta.

Sicer pa sta Reberčnikova v teh letih poskrbela za številne novosti in nadgradnjo svoje turistične dejavnosti, ki je ocenjena s štirimi jabolki. Teh seveda niso dobili kar tako. Njihova kmetija, kjer za delo poprimeta tudi študenta, hči Tajda in sin Matevž, je namreč po mnenju kmetijske gozdarske zbornice kmetija, prijazna otrokom in družinam ter kmetija s ponudbo za zdravo življenje. V letošnjem letu pa se lahko pohvalijo tudi s četrtim mestom v akciji Naj slovenski wellnessi v kategoriji Turizem – mali , kjer so se za prestižni naslov potegovali wellnessi Šmarješke toplice, Terme Ptuj in Banovci.

Novosti v nastanitveni …

Naključne obiskovalce pritegne nevsakdanji smerokaz ob regionalni cesti, s katerim sta Reberčnikova želela, da njihova ponudba postane prepoznavna in vidna: »Prav moder kozolec, ki je narejen po vseh občinskih predpisih, sedaj pritegne več ljudi,« se smeji gospodar Franc in doda, da so svojo ponudbo letos obogatili z apartmajsko hiško Luna, ki je zgrajena iz lesenih hlodov in ima poleg moderno opremljene kuhinje s številnimi pripomočki, še vodno posteljo in kamin. Da pa je zgrajena iz lesa, ni naključje, saj so vse njihove hiše lesene. Prav tako je tudi vsa oprema iz naravnih materialov.

…in sprostitveni ponudbi

Tudi pri sprostitveni ponudbi so šli korak naprej. »Nudimo možnost sprostitve v štirih  moderno opremljenih ambientih s saunami, jacuzziji, kozmetičnim salonom in masažami. Vsi naši prostori s savnami so namenjeni za individualne obiske, kar pomeni, da ste v njej sami,« ga dopolni Urška, ki pravi, da se za sproščanje odločajo tako Zgornjesavinjčani in okoličani, kot tudi Korošci, Štajerci in Gorenjci, za spanje v apartmajih pa turisti. Do sedaj so jih poleg Slovencev, ki jih je dobra polovica obiskali tudi Rusi, Italijani, Poljaki, Nemci, Čehi in številni drugi, ki se zadržijo po nekaj dni. Zadnjih nekaj let so v trendu krajše počitnice,vendar večkrat v letu, zato je 14-dnevnih rezervacij malo, se pa zamenja več gostov. Veliko imajo že stalnih gostov, ki se vračajo, tudi večkrat letno.

Besedice »ne moremo in nimamo« ne poznajo

In kaj turista, ki si lahko v Ljubiji privošči razvajanje v wellnessu, kozmetične storitve, kopanje v jezeru, poleti vožnjo s kolesi, pozimi pa z motornimi sanmi, drsanje po jezeru, še pritegne? Zakonca Reberčnik zatrjujeta, da so to naravi prijazno opremljeni apartmaji, mir, narava in prijaznost ljudi. Prav tako poskušajo gostom izpolniti vsako željo, tudi tiste nemogoče. Besedic nimam, ne morem, pri Koroščevih ne poznajo ter prisegajo na diskretnost,prijaznost in čistočo. Njihovi apartmaji stanovalce vedno pričakajo čisti, z zadostnim številom brisač, kopalnih plaščev, copat in kozmetičnih pripomočkov. Vse to pa goste pogosto tako prevzame, da se v Ljubijo vračajo.

Tudi za naslednjih deset let v Preseki, kjer sosedje živijo v sožitju z turistično dejavnostjo družine Reberčnik, ne manjka idej za popestritev dejavnosti. Takoj, ko bo sprejet prostorski načrt, bodo začeli z realizacijo zorbing proge, plezalne stene in bazena za apartmajske goste.
Priloge:
MS Office Word 2003
opis
15956_prospektslo.doc (38 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Apartmaji in wellness center Korošec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Apartmaji in wellness center Korošec
Apartmaji in wellness center Korošec
LJUBIJA 0005
Tel:(03) 583 11 22

Bodite prvi pri oddaji mnenja.