Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

37. OVČARSKI PRAZNIK v Šmihelu nad Mozirjem


DOGODKI

| |
12.08.2013      20:28
A A

37. OVČARSKI PRAZNIK v Šmihelu nad Mozirjem


DPM Šmihel tudi letos pripravlja že tradicionalni Ovčarski praznik, ki bo tako kot vsako leto, tretji vikend v avgustu. Pa še nekaj o nas.


Prikaz dela nekoč
Prikaz dela nekoč
Deli:

Šmihel je dobil ime po vaški cerkvi Sv. Mihaela in stoji na višini 700 m. Ob cerkvi stoji župnišče z gospodarskimi poslopji, ki služi tudi bivanju skavtov in drugih, ki pridejo na kratek oddih v našo vas. Poleg pa stoji žalna vežica in lepo urejena gostilna Baza Bar. Le lučaj stran stojita še objekt za potrebe gasilstva in šola z igriščem. Iz vaškega jedra se odpira lep razgled na romarsko cerkev na Svetem Križu, ter še dlje na Uršljo goro. Pa še po šaleški in savinjski dolini, ter vse do vrhov Pohorja, vitanjskega in zasavskega hribovja. Na vsaki domačiji se dogaja kaj zanimivega. Tukaj ni enoličnega življenja in nikoli ti ni dolgčas. V Šmihelu imamo turistične kmetije, ki nudijo gostinske storitve in prenočišča, predvsem pa se ljudje ukvarjajo z živinorejo, ovčjerejo in predelavo mesa, ter mlečnih izdelkov. V vasi deluje tudi kulturno društvo Rovtar, ki poskrbi za kulturne prireditve, imamo moški in mešani pevski zbor, pod vodstvom Tonija Acmana, Aktiv kmečkih žena, ki s svojimi pekovskimi izdelki sodelujejo na različnih prireditvah po celotni Zgornje Savinjski dolini, imamo tudi Ansambel Golte, ter DPM, ki je organizator naše že tradicionalne» Ovčarske prireditve«.  Naš praznik nam veliko pomeni, saj smo ponosni na svoje korenine, na delo, na izročilo ljudi, ki so tod trdo delali, da so lahko preživljali sebe in svoje družine. In prav to je naš namen. Da ohranjamo korenine naših prednikov. Na Ovčarski veselici sodeluje celoten kraj, od najmlajših, do najstarejših,  …torej vse generacije in naše družine. To nam je tudi priložnost za skupno delo, druženje, ki je velikokrat okronano tudi z vragolijami in smehom.

Ovčarski praznik poteka vsako leto tretji vikend v avgustu. V soboto, 17. 8. 2013 s pričetkom ob 17. 00 uri z otvoritvijo razstave, ob 18. 00 uri pa igranim prikazom dela nekoč, nato pa zabava z ansamblom Veseli Svatje. V nedeljo bo ob 12. 00 uri maša in blagoslov traktorjev, ob 14.00 uri pa vaške igre. Zabaval vas bo ansambel Novi Spomini, imeli bomo ustvarjalne delavnice za otroke,  v dvorani OŠ Šmihel pa bo razstava Društva solčavskih filcark » BICKA«. Vabljeni na naš praznik!

 
Povezave:Youtube
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DR.ROVTAR ŠMIHEL/MOZIREM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!