Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
13°C | 28°C
petek, 17.08.2018
11°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
13°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Celovečerni koncert Godbe Zgornje Savinjske ......


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.02.2018      9:09
A A

Celovečerni koncert Godbe Zgornje Savinjske doline v VelenjuDeli:

Pihalni orkester Premogovnika Velenje že 12. sezono zapored pripravlja sklop štirih abonmajskih koncertov. V preteklih letih so program poleg domačega orkestra popestrili najuglednejši pihalni orkestri iz Slovenije, kot tudi iz tujine. V letošnji abonmajski niz so organizatorji poleg Policijskega orkestra povabili tudi Godbo Zgornje Savinjske doline. Godbeniki so se povabilu z veseljem odzvali. Koncerti potekajo na velikem odru glasbene šole Velenje. Igrati na takšnem odru je za glasbenike predstavljal svojevrsten izziv in nepozabno izkušnjo. Tako izkušnjo so v soboto, 17.2.2018 doživeli tudi člani Zgornje savinjske godbe.

V svoj program so vključili dobršen del skladb, ki so jih predstavili ne letošnjem letnem koncertu v Mozirju, katerega tematika je bila glasba Balkana. V prvem delu koncerta je orkester izvedel del programa za prihajajočo tekmovanje slovenskih godb v prvi težavnostni stopnji. V drugem delu so se kot gostje predstavile izvrstne vokalistke zasedbe Sončnice, ki so se pod umetniškim vodstvom Katje Gruber z veseljem ponovno odzvale povabilu godbenikov. Glasbeno popotovanje godbenikov od Grčije, Makedonije, Romunije, Srbije ter preko Dalmacije do Slovenije je navdušilo poslušalce, ki so z bučnim aplavzom iz godbenikov izzvale še dva dodatka.

S tem koncertom so Zgornje savinjske godbeni pod vodstvom profesorja Tomaža Podlesnika ponovno dokazali, da sodijo v sam vrh slovenskega godbeništva. Zdaj jih do konca maja čaka sklop vaj za pripravo na državno tekmovanje, kjer imajo zopet namen poseči po najvišjih mestih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!