Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
2°C | 17°C
sreda, 22.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
4°C | 20°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
6°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Celovečerni koncert Godbe Zgornje Savinjske ......


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.02.2018      9:09
A A

Celovečerni koncert Godbe Zgornje Savinjske doline v VelenjuDeli:

Pihalni orkester Premogovnika Velenje že 12. sezono zapored pripravlja sklop štirih abonmajskih koncertov. V preteklih letih so program poleg domačega orkestra popestrili najuglednejši pihalni orkestri iz Slovenije, kot tudi iz tujine. V letošnji abonmajski niz so organizatorji poleg Policijskega orkestra povabili tudi Godbo Zgornje Savinjske doline. Godbeniki so se povabilu z veseljem odzvali. Koncerti potekajo na velikem odru glasbene šole Velenje. Igrati na takšnem odru je za glasbenike predstavljal svojevrsten izziv in nepozabno izkušnjo. Tako izkušnjo so v soboto, 17.2.2018 doživeli tudi člani Zgornje savinjske godbe.

V svoj program so vključili dobršen del skladb, ki so jih predstavili ne letošnjem letnem koncertu v Mozirju, katerega tematika je bila glasba Balkana. V prvem delu koncerta je orkester izvedel del programa za prihajajočo tekmovanje slovenskih godb v prvi težavnostni stopnji. V drugem delu so se kot gostje predstavile izvrstne vokalistke zasedbe Sončnice, ki so se pod umetniškim vodstvom Katje Gruber z veseljem ponovno odzvale povabilu godbenikov. Glasbeno popotovanje godbenikov od Grčije, Makedonije, Romunije, Srbije ter preko Dalmacije do Slovenije je navdušilo poslušalce, ki so z bučnim aplavzom iz godbenikov izzvale še dva dodatka.

S tem koncertom so Zgornje savinjske godbeni pod vodstvom profesorja Tomaža Podlesnika ponovno dokazali, da sodijo v sam vrh slovenskega godbeništva. Zdaj jih do konca maja čaka sklop vaj za pripravo na državno tekmovanje, kjer imajo zopet namen poseči po najvišjih mestih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!