Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

DANES
0°C
-2°C
JUTRI
2°C
-1°C
1164

Spominska slovesnost pri Lovskem domu Trebelno

To soboto bo pri Lovskem domu Trebelno potekala spominska slovesnost v počastitev 75. obletnice ustanovitve Gubčeve brigade, 74. obletnice ustanovitve 12. SNOUB in 76. obletnice ustanovitve Mokronoške čete.

Dogodki  v organizaciji Združenja borcev za vrednote NOB Trebnje, Občinske organizacija borcev za vrednote NOB Mokronog – Trebelno, Skupnosti Gubčeve brigade, Skupnosti 12. SNOUB in Občine Mokronog-Trebelno se bodo vrstili vse dopoldne in sicer:

POHODI:

Ob 6.30 uri: Gostilna Pugelj v Ždinji vasi – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Območno združenje slovenskih častnikov Novo mesto in Območno Policijsko veteransko združenje Sever za Dolenjsko in Belo krajino

Ob 6.30 uri: Gostilna Bukovec na Mirni – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Občinska organizacija ZB za vrednote NOB Mirna

Ob 6.30 uri: Gostilna Vojnovič v Slovenski vasi – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Občinska organizacija ZB za vrednote NOB Šentrupert

Ob 6.30 uri: bivša vojašnica JLA na Puščavi – Trebelno (8 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Trebnje

Za pohodnike je zagotovljen povratek z avtobusom na relaciji Trebelno – Mirna.

OGLED RAZSTAVE:

Od 8. do 10. ure v prostorih OŠ Mokronog - ogled 32. slik akademskega slikarja Borisa KOBETA »Po poteh Gubčeve brigade«

POLAGANJE VENCEV:

Ob 9.45 uri pri spomeniku padlim domačinom v NOB pred stavbo Občine Mokronog-Trebelno.

Ob 10. uri pri Repovi hiši v Mokronogu, kjer je bila ustanovljena 12. SNOUB.

Ob 10.30 uri pri spomeniku na Trebelnem, kjer je bila ustanovljena Gubčeva brigada, s krajšim kulturnim programom.

Pohodniki se bodo ustavili tudi v Zabukovju, kjer je bila ustanovljena Mokronoška četa in položili cvetje pri spomeniku.

Na osrednjem srečanju pri Lovski koči na Trebelnem bo pripravljen kulturni program, v katerem bodo sodelovali Občinski pihalni orkester Trebnje, učenci Osnovne šole Mokronog – PŠ Trebelno in Ženski pevski zbor Zimzelen Mirna pod taktirko Stanet Pečka. Prireditev bo vodila Mateja Vrabec.

Slavnostni govornik bo tovariš Milan GORJANC, član predsedstva ZZB za vrednote NOB Slovenije.

V sklopu prireditve bodo sodelovali tudi pripadniki Slovenske vojske iz vojašnice Franca Uršiča Novo mesto. Prireditev bodo s svojo prisotnostjo počastili tudi člani Društva ljubiteljev starodobnih vozil Hrast Tržišče – Duletova četa, Gorjanska četa, Slobodanova četa in Novomeška četa.

Vabljeni!Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij