Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 13°C
torek, 23.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 24.10.2018
8°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Spominska slovesnost pri Lovskem domu ......


OBČINSKE, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
07.09.2017      14:23
A A

Spominska slovesnost pri Lovskem domu TrebelnoDeli:
To soboto bo pri Lovskem domu Trebelno potekala spominska slovesnost v počastitev 75. obletnice ustanovitve Gubčeve brigade, 74. obletnice ustanovitve 12. SNOUB in 76. obletnice ustanovitve Mokronoške čete.

Dogodki  v organizaciji Združenja borcev za vrednote NOB Trebnje, Občinske organizacija borcev za vrednote NOB Mokronog – Trebelno, Skupnosti Gubčeve brigade, Skupnosti 12. SNOUB in Občine Mokronog-Trebelno se bodo vrstili vse dopoldne in sicer:

POHODI:

Ob 6.30 uri: Gostilna Pugelj v Ždinji vasi – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Območno združenje slovenskih častnikov Novo mesto in Območno Policijsko veteransko združenje Sever za Dolenjsko in Belo krajino

Ob 6.30 uri: Gostilna Bukovec na Mirni – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Občinska organizacija ZB za vrednote NOB Mirna

Ob 6.30 uri: Gostilna Vojnovič v Slovenski vasi – Trebelno (10 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Občinska organizacija ZB za vrednote NOB Šentrupert

Ob 6.30 uri: bivša vojašnica JLA na Puščavi – Trebelno (8 km, lahka pot, deloma po asfaltu, deloma gozdna pot); organizator Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Trebnje

Za pohodnike je zagotovljen povratek z avtobusom na relaciji Trebelno – Mirna.

OGLED RAZSTAVE:

Od 8. do 10. ure v prostorih OŠ Mokronog - ogled 32. slik akademskega slikarja Borisa KOBETA »Po poteh Gubčeve brigade«

POLAGANJE VENCEV:

Ob 9.45 uri pri spomeniku padlim domačinom v NOB pred stavbo Občine Mokronog-Trebelno.

Ob 10. uri pri Repovi hiši v Mokronogu, kjer je bila ustanovljena 12. SNOUB.

Ob 10.30 uri pri spomeniku na Trebelnem, kjer je bila ustanovljena Gubčeva brigada, s krajšim kulturnim programom.

Pohodniki se bodo ustavili tudi v Zabukovju, kjer je bila ustanovljena Mokronoška četa in položili cvetje pri spomeniku.

Na osrednjem srečanju pri Lovski koči na Trebelnem bo pripravljen kulturni program, v katerem bodo sodelovali Občinski pihalni orkester Trebnje, učenci Osnovne šole Mokronog – PŠ Trebelno in Ženski pevski zbor Zimzelen Mirna pod taktirko Stanet Pečka. Prireditev bo vodila Mateja Vrabec.

Slavnostni govornik bo tovariš Milan GORJANC, član predsedstva ZZB za vrednote NOB Slovenije.

V sklopu prireditve bodo sodelovali tudi pripadniki Slovenske vojske iz vojašnice Franca Uršiča Novo mesto. Prireditev bodo s svojo prisotnostjo počastili tudi člani Društva ljubiteljev starodobnih vozil Hrast Tržišče – Duletova četa, Gorjanska četa, Slobodanova četa in Novomeška četa.

Vabljeni!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!