Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno jasno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
14°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
17°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

LOČEVANJE KOMUNALNE EMBALAŽE NA IZVORU


OBVESTILA

| |
19.01.2012      13:27
A A

LOČEVANJE KOMUNALNE EMBALAŽE NA IZVORUDeli:

LOČEVANJE KOMUNALNE EMBALAŽE NA IZVORU

 

Da bi prišli iz družbe, ki odlaga odpadke, v družbo, ki reciklira, smo v aprilu 2010 uvedli nov sistem ločenega zbiranja in odvoza komunalne embalaže. Ločevanje komunalne embalaže je dolžnost vsakega posameznika, če želimo ohraniti zdravo in čisto okolje, kar bo v prihodnosti zagotovo največja vrednota. Količina zbrane komunalne embalaže se je po uvedbi sistema od vrat do vrat povečala, saj smo v letu 2010 zbrali 551 ton več embalaže kot v letu 2009. Tudi v letošnjem letu smo že zbrali več embalaže kot v letu 2010, za kar moramo pohvaliti vse povzročitelje, ki uspešno ločujete in se zavedate, da je potrebno snovni tok embalaže iz odlagališča preusmeriti v reciklažo. Zbrana količina komunalne embalaže ni optimalna, saj se še vedno preveč embalaže pojavlja med mešanimi komunalnimi odpadki in nato kot surovina konča na odlagališču, kar ni prav. Da bomo še povečali količine ločeno zbranih frakcij, bomo poostrili nadzor in nepravilno ločene odpadke pustili pri povzročitelju, o tem pa obvestili inšpektorja, ki bo sankcioniral povzročitelja z globo za prekršek. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.