Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 8°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 10°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 11°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

85. občni zbor PGD Štatenberk


GASILCI IN ZAŠČITA, DRUŠTVA

| |
10.03.2012      18:15
A A

85. občni zbor PGD Štatenberk


PGD Štatenberk bo v letošnjem letu praznovalo 85-letnico obstoja.


Deli:

Aktivnosti v zvezi s praznovanjem visokega jubileja, ob katerem namerava društvo prevzeti novo vozilo GGV-1 in na ogled postaviti prenovljeni gasilski dom, so že stekle. 18. februarja so se štatenberški gasilci, številni gostje in prijatelji društva zbrali na 85. občnem zboru, na katerem so podelili starostne značke in priznanja članom za delo v društvu, analizirali delo v preteklem letu in postavili cilje za leto 2012. Slednje bo minilo predvsem v znamenju nabave novega vozila, za katerega v Štatenberku sredstva še zbirajo, ureditvi fasade in okolice gasilskega doma ter mnogih operativnih dejavnostih. Med njimi bodo prednjačila gasilska tekmovanja (PGD Štatenberk se bo konec maja oziroma v začetku junija udeležilo članskega in mladinskega državnega tekmovanja), usposabljanja, čistilna akcija, vsakoletni pregled hidrantnega omrežja in požarne vaje. Trenutno pa že potekajo vaje ekip članov A in članic A, ki bosta sodelovali na treh tekmah regijskega tekmovanja v sesalnem vodu.

10. februarja je na požarnem območju PGD Štatenberk izbruhnil požar, in sicer na gospodarskem poslopju v kraju Čilpah. S požarom, hudim mrazom in težavami s požarno vodo so se borili štatenberški gasilci, gasilci iz PGD Trebelno in PGD Mokronog. Gasilci iz omenjenih društev so ogenj, ki je zajel približno tretjino ostrešja, uspešno ukrotili, zavarovali preostanek poslopja ter pred ognjem pravočasno umaknili premoženje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!