Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 30°C
torek, 26.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 33°C
petek, 29.06.2017
19°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo o poteku veljavnosti večjega ......


OBČINSKE

| |
02.04.2012      19:00
A A

Obvestilo o poteku veljavnosti večjega števila osebnih izkaznic in potnih listov v letu 2012 ter njihovi pravočasni pridobitviDeli:

Upravna enota Trebnje obvešča, da v letu 2012 (lasti v spomladanskih in poletnih  mesecih) poteče veljavnost osebnih izkaznic in potnih listov velikemu številu državljanov z območja Upravne enote Trebnje. Ker pričakujemo povečano število vlog in s tem podaljšanje roka za izdelavo osebnih dokumentov, vse državljane ponovno pozivamo, da pravočasno preverijo veljavnost svojih osebnih izkaznic in potnih listov  ter vlogo za izdajo novega osebnega dokumenta vložijo pravočasno.

 

Osebna izkaznica ni obvezen dokument za mladoletne državljane, mora pa jo imeti vsak polnoletni državljan s stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, če nima druge veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ (torej, če nima veljavnega potnega lista, vozniškega dovoljenja, obmejne prepustnice, orožnega lista ipd.).

 

Vloga za izdajo osebne izkaznice se lahko vloži le osebno, na kateri koli upravni enoti, ne glede na kraj stalnega prebivališča. Vlogo za izdajo osebne izkaznice mladoletne osebe vloži zakoniti zastopnik. Otrok po dopolnjenem 8. letu starosti, mora biti ob vlogi navzoč. Vlogi je potrebno predložiti fotografijo ali potrdilo z referenčno številko iz sistema E-fotograf (slika v digitalni obliki) ter staro osebno izkaznico, ki jo uradna oseba uniči.

Vlogo za izdajo osebnega dokumenta lahko vložite kadar koli, tudi pred potekom veljavnosti, ki je navedena v dokumentu.

Osebna izkaznica je dokument za izkazovanje istovetnosti ter državljanstva, z veljavno osebno izkaznico pa lahko slovenski državljani tudi potujejo, in sicer v Avstrijo, Belgijo, Bolgarijo, Bosno in Hercegovino, Ciper, Češko, Črno goro, Dansko, Estonijo, Finsko, Francijo, Grčijo, Hrvaško, Irsko, Italijo, Islandijo, Latvijo, Litvo, Liechtenstein, Luksemburg, Madžarsko, Malto, Makedonijo, Nemčijo, Nizozemsko, Norveško, Poljsko, Portugalsko, Romunijo, Slovaško, Srbijo, Španijo, Švedsko, Švico in Veliko Britanijo.

Cena, ki vsebuje plačilo obrazca s personalizacijo in upravno takso, trenutno znaša:

 

OSEBNA IZKAZNICA

oseba

veljavnost

cena

polnoletni državljan

10 let

18,77 EUR

otrok od  318 let starosti

5 let

14,25 EUR

otrok do 3 let starosti

3 leta

12,43 EUR

 

 

Vloga za izdajo potnega lista se tudi lahko vloži le osebno na katerikoli upravni enoti. Vlogi je potrebno priložiti star potni list, če je bil izdan, in svojo biometrično fotografijo.

Cena, ki vsebuje plačilo obrazca s personalizacijo in upravno takso, trenutno znaša:

 

POTNI LIST (z 32 stranmi)

oseba

veljavnost

cena

polnoletni državljan

10 let

41,55 EUR

otrok od  3  do 18 let starosti

5 let

34,75 EUR

otrok do 3 let starosti

3 leta

30,67 EUR

 

Potni list in osebna izkaznica se ne izdelata neposredno na upravni enoti, temveč ju izdela in personalizira pogodbeni proizvajalec Cetis. Pogodbeni roki za izdelavo osebnih dokumentov se bodo glede na pričakovano število vlog podaljšali, zato državljane pozivamo, da vlogo za izdajo novega dokumenta vložijo vsaj mesec dni pred potekom veljavnosti starega dokumenta oziroma vsaj mesec dni pred tem, ko bodo potrebovali nov dokument.

Trebnje, marec 2012

UPRAVNA ENOTA TREBNJE
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.